Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Három éve érettségiztem, ha...

Három éve érettségiztem, ha egy tárgyból szeretnék újra érettségizni emelten, akkor annak mi a menete?

Figyelt kérdés
2018. júl. 10. 19:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
jelentkezel a ohnál
2018. júl. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
54%
Elmész az oktatàsi hivatalhoz, kitöltöd amit kell, kapsz egy csekket azzal elmész a postàra befizetni a pénzt, visszamész leadni a lapokat majd kiküldik levélben, hogy hol és mikkr vizsgàzol. (arra nem emlékszem màr, hogy a középiskolai és érettségi bizonyítvàny màsolatàt le kell-e adni.)
2018. júl. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bármely vizsga időszakot választhatod, az őszire szeptember 5-ig, a tavaszira pedig február 15-ig kell leadni a jelentkezést.

Két lehetőséged van:

1. Az oktatas.hu-n megkeresed a jelentkezési lapot (általában a jelentkezési határidő előtt egy-két héttel jelenik meg), kitöltöd, majd azzal és az szükséges iratokkal együtt bemész egy megyei kormányhivatalba (de szerintem el is lehet küldeni) és jelentkezel.


2. A szükséges iratokkal bemész egy érettségi vizsgát tartó középiskolába (pl. a volt sulidba akár), ott kitöltitek a jelentkezési lapot. Arra kel figyelni, hogy ősszel nem minden iskola szervez érettségit, illetve nem is kötelesek fogadni (bár tapasztalataim szerint a volt iskolád szívesen fogad).


Mivel már leérettségizél, ezért fizetned is kell az új vizsgáért. Az emelt szintű érettségi vizsgáért minden vizsgadíjra kötelezett jelentkezőnek az adott évre érvényes kötelező legkisebb munkabér (minimálbér) 25 %-ának megfelelő, ezer forintra kerekített összeget kell fizetnie az Oktatási Hivatal számára (ez az összeg 2018-ban 35.000,- Ft). Ezt be lehet fizetni csekken is, de át is lehet utalni. A jelentkezésed csak így érvényes, pl. én is csak azután írhattam alá, hogy befizettem a díját és vittem a “bizonyítékot”.


Az emelt szintű vizsgákat mindkét esetben a kormányhivatal szervezi, ők osztanak be, ők jelölik ki a tanárokat stb. Ha jelentkeztél, akkor majd mindenről pl. helyszín, időpont értesítenek időben.

2018. júl. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!