Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnöki karra jelentkezt...

Gépészmérnöki karra jelentkeztem. Matekot és fizikát szeretnék tanulni. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Középiskolában nem tanultam emelten a matekot és a fizikát, mert későn döntöttem el, hogy engem ez a pálya érdekel és szeretném behozni a lemaradásomat.

Szerintetek túl nehéz lesz így a gépész ?

Mit ajánlotok ?



2018. júl. 12. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Én az első évemen vagyok túl, én se tanultam előtte egyiket se emelt szinten, mégis elboldogulok.

Szóval no para...


Matekból nálunk (pontosabban analízis), az első félévben vektor-, illetve mátrix műveletek voltak. A másodikban integrálás, deriválás, differenciál egyenletek. Biztos előny azoknak, akik emelten korábban vették, de anélkül is megtanulható.


Fizika: első félévben csak fizika (nagyon általános), illetve mechanika I, ez a statikát foglalja magában.

Másodikban már szilárdságtan, hőtan, elektrotechnika, illetve szakmai tárgyaknak is része, mint a gépelemek, vagy a géptan.

Nem éreztem hiányát az emelt fizikai alapnak.

2018. júl. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Melyik egyetemre jársz ?
2018. júl. 15. 18:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Kecskemét, GAMF
2018. júl. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xpeterx1995x ***** válasza:

Nem szükséges, meglehet anélkül is csinálni...

Én nekem se volt egyik se sőt nem voltam túl erős Matekból illetve volt kihagyásom 2 év...De szerencsére a reálos tárgyakkal volt a legkevesebb problémám...

UI: 3 éves ME.

2018. júl. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!