Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME Gépészmérnöki vagy SOTE...

BME Gépészmérnöki vagy SOTE Gyógyszerész? Vélemények, tanácsok, javaslatok?

Figyelt kérdés
Kémiából emelten 4-esre sikerült az érettségi, Matekom közép szintén 4-es de biosz emelt az 5-ös. Mindkét szakra van esélyem, de nem tudom eldönteni hova menjek, mert nem akarok bukdácsolni (GPK közép matek tudással vagy Gyógyszerész kémiával, bár szeretem a kémiát is, matekot is). Esetleg tudtok tanácsot adni mi hol milyen képzés van és ennyi tudással eltudnék helyezkedni, mert van szorgalmam hozzá.

2018. júl. 10. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Gépészmérnőkihez vedd a fizikát hozzá, amúgy gondolj bele melyiket szeretnéd csinálni 30 év múlva.
2018. júl. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az erősség pedig h apám gépészmérnök és tapasztalatokat meg tudást tudnék szerezni tőle
2018. júl. 10. 17:21
 3/6 A kérdező kommentje:
Fizikával sose volt gondom, bár középszinten tanultam, de hát emelt fizikáról nem sok jót hallottam :/
2018. júl. 10. 17:23
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Magyarországon nem nagyon van gyógyszer kutatás, így főleg gyógyszertárban tudnál a gyógyszerész diplomával elhelyezkedni, viszont pl. én, ezzel együtt is inkább aut választanám.


Nagyon más a kettő, próbált kideríteni melyik mozgat meg jobban...

2018. júl. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

Ha a GYTK-t választod, akkor nagyon feküdj rá még a kémiára, akár a nyáron is már... Sokan megköveznének ezért a gondolatomért, de nem viccelek. Most végeztem az első évemmel, az évfolyamunk negyede morzsolódott le az első féléves általános kémián, sokan a középiskolás tudás és összefüggések hiánya miatt, illetve azért, mert nem értették, csak bemagolták az anyagot.

Amúgy szerintem mindkét diplomával el tudsz helyezkedni viszonylag könnyen. A gyógyszerészdiploma talán sokrétűbb elhelyezkedést kínál, mehetsz gyógyszertárba, gyárba, kutathatsz (ha elég jó és kitartó vagy), tanulhatsz még egy kicsit és lehetsz gyógyszerész-közgazdász, akár kórházba is mehetsz (bár a hivatás ezen területe itthon nem túl vonzó), orvoslátogatónak is jó vagy.

A képzés nagyon kemény (főleg kémiából), már az első év is, pedig az még állítólag semmi egy harmadévhez képest. Akkor gyere ide, ha nem vagy rest gondolkodni és összefüggéseket keresni, ugyanis a sok kémián ezt is számon kérik. És aki nem érti az anyagot, az könnyen repül; de még az is, aki érti... :/

2018. júl. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%
Így elvégezve az első évet, abban egyetértek, hogy nagyon nehéz, de az annyira nem igaz, hogy középiskolai tudáson alapszik a bentmaradás, inkább a folyamamtos tanulás, időbeosztás a fontos. Nagyon gyakorlatias az egész év, így vigyázz, hogy az előadások anyagát is időben megtanuld, mert azt kérik számon a vizsgaidőszakban és nem a gyakorlatot. Nagyon fontos a biofizikára való folyamatos készülés, főleg a vizsgán nagyon szigorúak, de ha van szorgalmad, akkor sikerülni fog!:)
2018. júl. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!