Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri bírónak vagy könyvelőne...

Megéri bírónak vagy könyvelőnek tanulnom?

Figyelt kérdés

Lassan el kellene döntenem, pontosan mi is szeretnék lenni. Jelenleg ezeken gondolkozok.


Mi a véleményetek róla? Megéri? Vagy minek lenne jobb tanulnom ebben az irányban?



2018. júl. 12. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Megéri.Ha a szemétládák megkapják a büntetést,akkor máris van megint magyar igazság.
2018. júl. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Momiji the Bitch válasza:
19%
Ha jól megy a matek, akkor könyvelőként talán érdemes tanulni, mivel a statisztika pénzügy és a számvitel ( ami szerintem a legnehezebb tantárgy, mert nagy odafigyelést igényel) igényli a logikus gondolkodást és a matematikai tudást. Én is közgazdaságon vagyok ( középiskola)
2018. júl. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem, mert szörnyen unalmas, minden órán meghalok. Középiskolában vagyok. Amúgy nem nehéz. (Közgé)
2018. júl. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Bírónak konkrétan nem tudsz tanulni, jogi egyetemet kell hozzá végezni. Az 5 éves jogi egyetem után 3 évig fogalmazóként kell dolgoznod valahol a szakvizsgáig. Ezután lehetsz bírósági titkár. Ha elérted a 30 éves kort és van a hátad mögött 2-3 év titkári tapasztalat onnantól kezdve nevezhetnek ki elméletileg bírónak, de ez gyakorlatilag kihalásos alapon megy. Azt hogy megéri-e azt neked kell eldönteni. Megélhetési problémád nem igazán lesz vele, és hosszú távon kifejezetten jól is lehet vele keresni, de nagyon meg kell dolgozni érte és csak akkor érdemes ilyen irányba menni, ha van az embernek hivatástudata.


Könyvelő teljesen más irány. Vagy mérlegképes könyvelői OKJ-t kell hozzá végezni, vagy pedig Pénzügy Számvitel szakot egyetemen. Utóbbit ajánlom inkább, ezzel sokkal több lehetőséged lesz könyvelésen kívül is. Ezzel is viszonylag jól lehet keresni, de nem tartozik a gazdasági állások krémje közé.

2018. júl. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat. ☺ Igen, a matek nagyon megy, mindenféleképpen ezen az irányon szeretnék továbbmenni.
2018. júl. 13. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!