Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szerintetek érdemes így...

Szerintetek érdemes így könyvelőnek tanulnom?

Figyelt kérdés

Most szeretnék jelentkezni pénzügyi-számviteli ügyintéző OKJ-re. Távoktatásban menne a dolog, kicsit tartok tőle, hogy így talán nem lesz olyan hatékony, viszont a nagymamám mérlegképes könyvelő, azt mondta, hogy ő segítene nekem megtanulni mindent. Szerintetek ez egy járható út? A fő célom az, hogy egy saját kis vállalkozásom legyen, és itthonról, kényelmesen tudjak dolgozni. Nem akarok én hatalmas pénzeket keresni, inkább az önállóságra vágyom. Később elvégezném én is a mérlegképest.

Mit gondoltok, reálisak a terveim? Ha a mamám alkalmazna könyvelőként pár évig, utána már a saját lábamra állhatnék?

A válaszokat előre is köszönöm!


2017. júl. 3. 10:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nagymamád tud segíteni, akkor mindenképpen érdemes ezt a szakmát választanod!
2017. júl. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha a nagymama még aktív könyvelő, és nem nyugdíjas, akkor igen!
2017. júl. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves könyvelő tanonc,

szerintem ez egy szép szakma. De nagy kihívások előtt áll. 20 év múlva olyan könyvelő, aki papírra írja a Tartozik-követelt és utána rögzíti a gépbe, nem lesz. Persze elméletben kell tudnia azt, amit a főkönyvelő nagymamád, de ez a munka 5 %-a. A többi, hogy hogyan állítasz be adatbázisokat, mint számlák, bankkivonat, stb. Ezért az informatikai képzettség nagyon fontos. AZaz hogyan telepítesz új programot, hogyan használod a Cloud-ot, mit csinálsz ha nem megy a Wifi, hogyan teszed át LTE-re a gépet, milyen archiválásod lesz, mind-mind technika. Arra nem fogja futni, hogy mindenért egy informatikust hozz. Hát ez a kihívás. De az előnye, hogy tényleg nem csak otthonról, hanem bárhonnan végezheted a munkádat. És ez egy jó dolog...

Üdv

Éva

számviteli szolgáltatást végző könyvelő és adótanácsadó

2017. júl. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a dolog informatikai része egyáltalán nem fog gondot okozni, szerencsére elég jól értek hozzá.
2017. júl. 5. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!