Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt szintű biológia érettség...

Emelt szintű biológia érettségihez milyen könyvek szükségesek?

Figyelt kérdés
Kereken egy év múlva fogok érettségizni biológiából,mivel meggondoltam magam és nem akarok az általam megjelölt szakra menni. Szerintetek a mozaikos könyvek elegendőek a felkészüléshez egyedül? Ez alatt értem a 10. és 12.-es könyveket. Megéri megvenni a 11.-est is? A neten találtam egy követelményrendszert is. Ez minden évben érvényes? Azaz jövőévre is használható az útmutató? Nem orvosi a célom, szóval csak egy biosz emeltre készülnék munka mellett. A válaszokat előre is köszönöm!
2018. máj. 14. 18:59
 1/4 A kérdező kommentje:
A tudásomat tekintve, most kb egy hármast tudnék írni középszinten, ez is úgy maradt meg, hogy a 2 évnyi biológia "oktatás" alatt figyeltem a tanárra néha. Alapjáraton érdekel , a mozaikos könyvek szimpatikusak, sok abraval ami nekem elegge jol jon, mert vizualis vagyok.
2018. máj. 14. 19:04
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is biosz emeltre készülök, munka mellett, csak én idén ősszel mennék vizsgázni :)


mozaik 10-12 amivel a kezemben kelek-fekszek,

juhász kati-vargáné lengyel adrien - 130 tétel biológiából c. gyűjteményt néha átolvasom,

illetve amit jónak mondanak, szerintem én is megrendelem a nagy etele - biológiai összefoglaló-t


és ami nem maradhat el:

feladatsor-feladatsor-feladatsor!! nem érhet meglepetés :)

2018. máj. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
ja és még a mozaikos Biológia érettségizóknek 1-2 is nagyon jó, néha megjegyez olyan dolgokat, amik a "kistesóknál" nincs meg. Persze ez fordítva is igaz. A kettőt egymással párhuzamosan olvasom :)
2018. máj. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A Mozaik bőven elég, plusz dolgok is vannak benne, ezért figyeld a követelményrendszert (tavaly voltak benne változtatások, mostanában nem hiszem, hogy lesznek).

Az érettségi felkészítő felesleges, önmagában kevés is.

A Nagy Etele-féle jegyzet ismétlésre jó.

2018. máj. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!