Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ezek a tanár ennyire hülyék? :D

Ezek a tanár ennyire hülyék? :D

Figyelt kérdés

"Illés Sándor, Bajza József Gimnázium és Szakközépiskola, Hatvan:


Mindenképpen elég időt kell szánni a tanulásra. Véleményem szerint egy 2-3 hónapos gyorstalpalóval nem lehet készülni az emelt szintre" forrás: [link]


Szerintem meg ez hülyeség, mert miért ne lehetne felkészülni? Nyilván aki fejben nem tud összeadni két egész számot annak nem megy, de akinek van egy kis "esze" 2-3 hónap alatt simán végigmegy az emelt anyagon, egyetemen az érettségi anyagot az első két hétben kérték kb vissza, és ez csak sima bsc bio pte.

Vélemény?


2018. júl. 14. 16:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%

Ez a tanár tényleg ennyire hülye?:D*


Valószínüleg te jobban tudod, mint egy tanár aki benne van a témába, teljesen más egy gimnazista és egy egyetemista ,hozzáállása", lehet mondani, hogy 1-2 hét alatt vesszük az egyetemen azt a mennyiségű tananyagot, de ez csak önámítás, egy emelt színtű érettségihez megkell érteni, hogy mi miért van és hogy s miként, de persze meglehet tanulni 3 hónap alatt is ha végigszalad, de akkor 2-nél jobb jegyre ne is számítson az illető.

2018. júl. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Elnézést, csak a röhögéstől nem tudtam normálisan kiírni a kérdés, "ezek a tanárok".

Hát én nem tudom, én csak 9-10.ben tanultam bioszt, kémiát, leérettségiztem elmentem dolgozni, és meló mellett augusztustól készültem az emeltre az őszi szezonra, és hát 82% lett, elsőre, nem is éreztem nagyon komplikáltnak a dolgot, napi meló mellett 2 óra tanulás, plusz hétvégéken 4-5 óra, és ment.

2018. júl. 14. 16:58
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Az sem mindegy hogy minden nap tanulsz egy kicsit vagy egyszerre a vizsga elott omleszted magadra...nyilvan a jobbik modszert valasztottad a tanat meg tapasztalatbol beszel.”!
2018. júl. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
50%
Ezt mondja annak a 9 évesnek aki egyetemre jár már. Szerintem ő egy 1 nap alatt elsajátította azt a tudást. Es sok ilyen van. 1 hónap alatt is fel lehet napi 12 órás tanulással készülni.
2018. júl. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%

Képességtől függ, hogy 2-3 hónapos gyorstalpalóval fel lehet e készülni az emelt érettségire.

Szerintem 2-3 hónap alatt biológiából, fizikából esetleg kémiából a 0-ról nem tudsz felkészülni az emelt szintre úgy, hogy 85+%-os eredményt érjél el.


De tudod mit. Bizonyítsd be. Egy számodra ismeretlen tantárgyból 3 hónap alatt készülj fel az emeltre. Ha sikerül akkor hülyézheted a tanárt.

Nosza rajta, októberben érettségi.

2018. júl. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Senki sem 0 -ról indul. Hisz előtte tanulták....
2018. júl. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
48%
Egyetemen is egy félév 3 hónap kb. Ott egy emelt szintű érettségi felér egy vizsgaival. És abból van több is. Tehát nehogy már 3 hónap alatt érettségit ne tanulja meg.
2018. júl. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezt általában azért mondják, hogy komolyan vedd az érettségit, és ne hagyd utolsó pillanatra a felkészülést. Lehet ha konkrétan neked az is elegendő lenne, ha a tanárod azt tanácsolná hogy utolsó 2 héten fogj neki, de ezzel nincs mindenki így. Sőt, sokan elbízzák magukat hogy 'még sok idő van, 2-3 délután alatt megtanulják, aztán mikor tényleg gőzerővel nekifognak, akkor döbbennek rá, hogy már nincs idő.
2018. júl. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
80%

"Egyetemen is egy félév 3 hónap kb. Ott egy emelt szintű érettségi felér egy vizsgaival"


A világ legostobább válasza. Orvosira járok és nem, még mindig nem ér fel egy vizsga sem egy emelt biosz és kémia érettségivel, mert teljesen más kategória. Egy vizsgán sem izgultam úgy, mint érettségin és egy vizsgát sem találtam nehezebbnek, mint az érettségit. Akkor és ott az volt a legnehezebb. Márcsak azért sem, mert az egyetemre úgy mész, hogy megvan a természettudományi alapod, amit pont az érettségin szereztél meg, tehát egyetemen nem a nullára építkezel. Ellenben az, hogy te elérd azt a szintet a gimi végén, hogy a citromsav-ciklust vagy a kalcium anyagcseréről magabiztosan tudj beszélni, az roppant nehéz volt. Ez egy olyan tanulási folyamat, mint egy új nyelvet az alapoktól megtanulni.

2018. júl. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
28%
Hát nem tudom melyik orvosira jársz, de egy anatómia nem er fel egyik emeltel sem. Sokkal nehezebb. Persze, ha szarsz rá és jó a kettes akkor oke. Úgy könyebb.
2018. júl. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!