Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki olyan szakra jelentkeztél,...

Aki olyan szakra jelentkeztél, ahol számít az angol, hány zsázalékos lett az emelt angol érettségid?

Figyelt kérdés

Én pszichológiára jelentkeztem első helyen, s töriből + angolból emelteztem.

Mivel már kicsit untam a törit, inkább arra gyúrtam egy jó 75%-80%-os töri mellé, hogy legyen az angolom legalább 90%, de inkább felette...

Végül a töri ugyan 77% lett, de az angol sajnos csak 84%.

Így 422 ponttal valószínüleg nem jutok be. :/


Na és Ti, akik szintén angolt beszámító szakra jelentkeztetek, nektek hány százalékos lett?

Várhatóan be fogtok jutni?


2018. júl. 14. 22:27
 1/9 Todboy ***** válasza:
53%

Jogra megyek.

Én is emelt töri-angol kombóval. A törim csak 71% lett, lehúztam a szóbelivel, de ez még nem is fájna. Az emelt angol írásbelit 90%-ra írtam, eleinte emiatt is szomorkodtam, mert amennyit beleöltem és amilyen könnyű volt az idei jobbra számítottam. Aztán az igazi feketeleves az volt mikor szóbelin leblokkoltam, és mindent elszúrtam, a vita része volt a legszánalmasabb, csak motyogtam, a világ legegyszerűbb szerkezeteit használtam és egyáltalán nem tudtam contradictelni, pedig fakton/felkészítőn szinte szárnyaltam ezen a vizsgarészen. Végül 86% lett.

433 pontom lett, de mivel szerencsére megengedhetem magamnak az önköltségest így felvesznek.

2018. júl. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Dehátezek alapján neked is csak 422 pontod van...


Vagy hogy lett 433? :D

2018. júl. 14. 23:08
 3/9 Todboy ***** válasza:
82%

Gondolom duplázásban gondolkodtál, de akkor is csak 414 pontom lenne.

Nos, nem dupláztam.

Így jött össze a pontszámom:

Középiskolai eredmény: 94 pont

Érettségi átlag: 82 pont

Két emelt összege: 157 pont

Többletpontok: 100 pont

Összesen: 433 pont


Érettségik:

közép magyar: 97%

közép német: 94%

közép info: 86%

emelt angol: 86%

emelt töri: 71%

közép matek: 61%

2018. júl. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Oh, értem. Amúgy nem vádaskodni akartam, csak nem értettem. Számolni meg nem tudok, illetve késő van :D

Amúgy szép eredmények! :)

2018. júl. 14. 23:32
 5/9 Todboy ***** válasza:
74%
Semmi gond, nem vettem fel. Köszönöm szépen!
2018. júl. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Én is pszichológiára jelentkeztem, töri és angol emelttel. Törim 84% angol meg 90% lett. De én sem dupláztam, a magyarom 94%, matekom, 93%, és földrajz meg 90%.
2018. júl. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
És így lett 458 pontom. (6-os voltam)
2018. júl. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%

Ém is pszichológiára jelentkeztem, de nagyon elrontottam az angol szóbelit, így csak 77% lett... Ha a 89% összejött volna a szóbelivel, akkor felvettek volna.

Jövőre újra megpróbálom.:)

2018. júl. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
81%
Én szlavisztikára (orosz) jelentkeztem. Angolból csináltam hozzá emeltet, ami végül 90% lett. Így 417 pontom van, ami jó és tuti, hogy bejutok, mert tavaly csak 306 volt a ponthatár.
2018. júl. 15. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!