Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diploma megléténél egy másik...

Diploma megléténél egy másik Egyetem mit néz?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés, de ez nekem homályos. Ha pl van valakinek már egy diplomája és az illető egy új egyetemen akar tanulni, akkor mit néznek? Az érettségijét vagy a diplomáját? vagy mindkettőt?

2018. júl. 15. 01:31
 1/5 anonim ***** válasza:
9%
Ha alapszak, az érettségit. Ha mester, a diplomát. Illetve van, ahol plusz pontot jelent a szakkal valamilyen szinten kapcsolatban álló korábbi végzettség, de lehet, hogy csak az OKJ-re igaz.
2018. júl. 15. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Nézd meg a tájékoztatót. Van, ahol alapra is mehetsz a diploma eredménye alapján, az intézmény ezt maga dönti el.
2018. júl. 15. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
Ha van diplomád, és alapszakra vagy osztatlan tanárra mész, akkor a jobbat nézik, tehát hogy az érettségi pontjaiddal vagy a diplomából számolt pontjaiddal jársz jobban (általában ha ad lehetőséget az egyetem a diplomás pontszámításra, akkor megadják, hogy a diplomajegyek mennyi pontot érnek, pl. 3-as 300, 4-es 350, 5-ös 380, dicseretes 5-ös 400. de ez minden egyetemen eltérhet.)
2018. júl. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én most végeztem egy alapszakot, 4-es lett, és jelentkeztem egy szakra két különböző egyetemen, egyiken 360, másikon 366 ponbtot adtak rá (amire rájön a pluszpont ami nálam a nyelvvizsga). Ahogy már írták, vagy az érettségi pontjaidat nézik, vagy a diploma jegyét, amelyik előnyösebb, ezt az algoritmus kiszámolja. De minden szaknak meg van határozva hogy milyen szakok diplomáit fogadnják el jelentkezésnél.
2018. júl. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kösz szépen
2018. okt. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!