Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van még remény másik szakra?...

Van még remény másik szakra? A B terv megérné?

Figyelt kérdés

Éppen 11.-es vagyok. Az iskolánk érettségi után nem ad szakmát, de érettségizünk a szakmából. Ez nekem még csak egy általános gépész. Van lehetőségem maradni technikusra, ahol lehetek mechanotrikai gepesz technikus, ami eddig tetszett is. Mindenesetre nekem nagyon sok más szakma tetszett meg, de mégis maradnék azért ennek a közelében. Mindennél jobban érdekel az építészmérnöki, de a saccolt eredményeimmel ugyan nincsen baja, de kötelezően elvár valamilyen végzettséget már. Felvi.hu-n neztem.

Mit tudok tenni? El kell végeznem valamilyen építészeti okj-t? Nem elég az érettségi hozzá, és az én sulim technikusa? Sajnos az építő- gépészmérnöki szakban már nem vagyok érdekelt.

Csak remélni tudom, hogy van megoldás bekerülni az épületigépész mérnökire. A tanulnányi eredményeimmel nincsen gond.

Mindenesetre van egy B tervem. A műszaki menedzser, ha az épületigépész mérnök nem jön össze. Ez a munka milyen fizetéssel járhat? Valamint elhelyezkedni nagyon nehéz lenne? Többen említették, hogy csak multikhoz kell, és oda is csak egy.

Előre is köszönöm szépen a válaszokat.

Legyen szép napotok!



2018. jún. 10. 09:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Valamit benézhettél vagy szerintem kicsit kevered a dolgokat... Az építészmérnök alapképzésre nem kell semmilyen előzetes szakmai tudás, végzettség stb., egy érettségi tökéletesen elegendő (közismereti tárgyakból matek, töri, fizika, magyar) és szerintem van rajz alkalmassági. Alapszakokra egy sima érettségivel is be lehet kerülni csak nyilván szakonkét eltérőek a követelmények. Most gondolj bele, aki gimis, az még csak egy szakmai tárgyat sem tanul, de ugyanúgy tovább tud tanulni, ahol szeretne.


Ami pedig a épületgépészetet illeti...én olyanról tudok, hogy épületgépészeti és eljárástechnikai gépészmérnök, de ez már mesterképzés, tehát nyilván ehhez kell egy alapszakos diploma.

2018. jún. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%
Valamit nagyon elnéztél! Nem vár el semmilyen végzettséget, csak az érettségit.
2018. jún. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, mint kiderült egy plussz fizika érettségit követel és egy emelt töri vagy matek érettségit
2018. jún. 10. 11:00
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát majdnem... A felvételi tárgyak közül (matek, magyar, töri, fizika) kettőt kell választani (a matek kötelező) és ezek közül egyet emelt szinten kell teljesíteni.
2018. jún. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!