Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináljak ha néha rámjön,...

Mit csináljak ha néha rámjön, hogy nekem orvosnak kell lennem, meg ilyenek, de nekem túlnehéz az az egyetem?

Figyelt kérdés

Meg megelékszem egy egyszerübb szakkal is, tökéletesen elég nekem, ha pl. programozónak tanulok tovább, az a napi 8 óra meló is.


Csak néha valahogy elveszítem a realítás érzékemet és úgyérzem én biztosan orvosira akarok menni... De el szokott múlni, de ha egyszer pont olyankor jön rám amikor lehet jelentkezni, akkor sajnos tutira jelentkezem...

(Sajnos minden reál tárgyból van elég jó emelt érettségim)


Vajon mi ez, bipoláris zavar?


2018. júl. 15. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Jelentkezz mentőtisztire.
2018. júl. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%
Önbizalom hiány és hamis előfeltételezések. Főorvos ismerősünk szerint az orvosi egyetemet könnyebb elvégezni, mint akár egy bölcsész, akár egy TTK-s szakot (két testvére olyat végzett és látta, mennyit kellett azoknak tanulni). Én orvosok között dolgoztam 20 évet, láttam mennyi ész kell ahhoz, hogy valaki egy előírt protokoll szerint kezelje a beteget.
2018. júl. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Bölcsész és bölcsész között is van különbség, azért egy filozófia vagy egy régészet szak vetekszik az orvosival.
2018. júl. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem első körben végezd el az általánost.
2018. júl. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

lehet, hogy sablonosan fogok hangzani, de olyan nincs, hogy túl nehéz...

én 3-4-szer buktam matekból, kettőször pedig évet ismételtem miatta, most pedig 22 évesen 82%-os közép matekot írtam (ami lehet, hogy az emeltesek mércéjével egy deka fosch, de én a 2 éves érettségi előtt semmit nem tanultam belőle).

most pedig várom a 25-ét, ugyanis jó eséllyel felvesznek egy egyetemre gazdaságinfóra.

szóval olyan nincs, hogy túl nehéz

2018. júl. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó: a felelősséget tekintve nem vitatkozom, de a tanulás mennyiségét és bonyolultságát tekintve egy filozófia szak pariban van egy mérnöki vagy orvosi szakkal.
2018. júl. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha igazán elhivatott vagy iránta, és úgy érzed, hogy életed végéig ezzel akarsz foglalkozni, akkor egy egyetem se olyan nehéz, hiszen a motiváció hatalmas erőt ad a tanuláshoz. Ha nem érzed ezt, akkor tényleg nem neked való az orvosi.
2018. júl. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mennék bele a szakok összehasonlítgatásába, erről maximum az nyilatkozhatna, aki több félét is elvégzett, de még akkor is benne van a személyiség, érzék, képességek, ami emberről- emberre változik, mindenesetre nagyon erős kijelentésnek tartom, hogy "az orvosi könnyű, vagy könnyebb". Én már több, mint a felét lejártam, és a nyári gyakorlatokon testközelből szembesültem vele, mennyire feszített mondjuk egy belgyógyászati osztályon a munkaidő, hirtelen kell életminőséget jelentősen befolyásoló döntéseket hozni, sokszor a rezidensekre is óriási (túl nagy) felelősség nehezedik. Szóval nem könnyű, sem az egyetem, sem a munka(egy-két helyet leszámítva, meg fenntartom, hogy ez is relatív). Emellett viszont ez áll hozzám a legközelebb, és azzal nem értek egyet, hogy nem lehet mellette életed, mert igen is lehet. Nem tudom mennyi időd van még, hogy eldöntsd, de én addig megpróbálnám felvenni minél több olyan emberrel a kapcsolatot, akinek valós tapasztalata van a két oldalról (ha az informatika a másik, ami érdekel, akkor onnan is). Meg írhatnál szerintem egy listát, hogy mi alapján döntenél az egyik meg a másik mellet. Lehet, ez bénának tűnik, de mondjuk ha mindig kiegészíted idő közben, ha valami eszedbe jut, meg a plusz információk alapján, akkor ehhez vissza tudsz térni és meggyőzhet arról, hogy nem csak a pillanatnyi hangulatod alapján döntesz.
2018. júl. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!