Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyar-történelem szakos...

Magyar-történelem szakos tanár; grafikusművész; tervezőgrafikus?

Figyelt kérdés

18 éves, frissen érettségizett lány vagyok. Magyar-történelem szakos tanári képzésre adtam be a jelentkezésem, amire nagy valószínűséggel fel is vesznek, illetve a másik két szak magyar-etika és pedagógia, de a magyar-történelem az első. A problémám az, hogy bár az irodalmat szeretem és a töri sem áll tőlem messze, nagyon nem szeretnék tanár lenni.


Minden álmom, hogy tervezőgrafikus vagy grafikus művész legyek, azonban mivel hatosztályos gimnáziumba jártam és csak 10. osztályig volt rajzórám, valamint nem volt tanár, aki segített volna, nem mertem belevágni. Most viszont egyre inkább ezen töröm a fejem.


Azon is gondolkodtam, hogy elmegyek OKJ-s grafikára és aztán megpróbálnám az egyetemet.


Milyen nehéz bekerülni mondjuk egy pécsi művészeti szakra az egyetemen, protekció nélkül? OKJ-vel jobbak lennének az esélyeim a bekerülésre? Nem lenne hátrány az OKJ miatt elvesztett 2 évem? El lehet vele helyezkedni?


Kérem, valaki segítsen, teljesen kilátástalan vagyok. :(



2018. júl. 16. 18:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Művészeti érettségi, gyakorlati felvételi nélkül művészi szakra nem vesznek fel. A grafikus okj-hez is van felvételi. Igazából minden attól függ, hogy mennyire vagy tehetséges. Ha az vagy, akkor OkJ mehet, közben egy emelt rajz érettségi plusz nyelvvizsga (esetleg mégegy emelt érettségi) és ha végeztél elég jó esélyed lesz bekerülni.

Ha szimplán érdekel a grafikus szakma, de nem szoktál pl rajzolni akkor hagyjad!!!

2018. júl. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

előttem szólóra reflektálva...


idén vizsgáztam okj-n grafikusként, és jelentkeztem egyetemre is. nem számítanak be semmit, csakis és kizárólag a felvételi eljárás során kapott pontok alapján vesznek fel, a rajz érettségi meg olyan volt anno nekem hogy "á kitérdekel ezjólesz" és csak annyira volt jó hogy minimálisan megismertem a művtörit mint olyat.


protekció nélkül is simán felvesznek ha elég tehetséges vagy. protekcióval is csak akkor vesznek fel, ha tehetséges vagy... ajánlom az okj-t egyébként, jó alapot és ismertséget szerezhetsz, és én is így jutottam be pécsre a grafikusművész szakra hogy a tanáraim segítettek felkészülni :)


a lényeg hogy légy elkötelezett.


sok sikert!

2018. júl. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!