Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Berzsenyi Dániel Gimnázium...

Berzsenyi Dániel Gimnázium pontok Ez most hogyan?

Figyelt kérdés

A következő a kérdés :

Sok fórumon azt olvastam és sok embertől azt hallottam, hogy a Berzsenyibe a matematika szakra csak 3-4 embert vesznek fel, mert már alapból a szak hatodikban indult és ez csak egy osztálybővítés !


Na de !


A Berzsenyi honlapján a négy évfolyamos matematika szak ideiglenes felvételi jegyzékben összesen 39 főt vesznek föl !


Most akkor 3-4 főt vesznek fel kilencedikbe vagy több mint harmincat ?? Akkor most melyik igaz ??


Akkor most ez h van ??


Kérlek Berzsenyisek vagy azok akik értik h ez h megy azok segítsenek nekem !!


Köszönöm



2018. júl. 16. 19:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A hatodikosok közül nagyjából 28-30 főt vesznek fel, mert ugye ez a tagozat eredetileg 6 osztályos.

9.-ben csatlakozik hozzájuk 3-4 ember, de így már elég nehéz bejutni, mert nagyon jó felvételit kell írni, és elég sokan pályáznak erre a pár helyre.

2018. júl. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

De akkor már csak azt nem értem h a Berzsenyi honlapján az van kiírva a hatosztályos képzés kb 30-35 fő és külön van egy négyosztályos jegyzék is ahol szintén ilyen 25-30 fő van a rangsorolva cím alatt !!


Most csak én vagyok ilyen dilettáns vagy tényleg nem egyértelmű ??

2018. júl. 17. 13:17
 3/14 anonim ***** válasza:
Kérlek belinkelnéd, hogy hol láttad ezt? (A honlapon belül)
2018. júl. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Valamiért baszakszik a linknek a küldése !

Különben azt írtam be h Berzsenyi Dániel gimnázium ideiglenes felvételi jegyzék !!


Próbálkozik meg a link atkuldesevel !!!

2018. júl. 17. 15:39
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha jók tudom, akkor rangsorolják az embert, ha rendesen megírta a felvételit, és el is ment szóbelizni, hiszen akkor lehetséges őt felvenni. Azokat az embereket nem rangsorolják, akik nem mentek el szóbelire, vagy eleve be se hívták őket, ezért vannak elutasítva.

Matekon azt a 30 embert nem vették fel, csak behívták szóbelire, elmentek, így berakták őket egy rangsorba a pontjaik alapján. És így veszik fel a legjobb 4-et. De pl ha a rangsorban lévő 2. embert egy előbb megjelölt iskolába veszik fel, ő kiesik, és akkor helyette az 5. ember kerül be.

Remélem így érthető.

2018. júl. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
*jól
2018. júl. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm !!!!
2018. júl. 17. 18:46
 8/14 A kérdező kommentje:

Meg egy kérdésem lenne :

A többi szakra ( értem itt a humánt, a fizikát és a matekot ( ezek érdekelnének még ) ) hány pont kell h biztosan felvegyenek ? A minimum ? Azt garantálni tudom h a hozott pontjaim maxok lesznek ! Hány pontot kell elérnem az írásbelin ?? A szóbelit szerintem össze fogom hozni ilyen 50-40-re mert a tanulással nem lesz baj ! Egy dologtól felek és az az írásbeli ! Felek h leblokkok az agyam és nem tudok majd gondolkodni !


Előre is köszi a választ !

2018. júl. 17. 19:11
 9/14 anonim ***** válasza:

Ez minden évben változó. Humánon olyan 160-165 a minimum, nyelvin és fizikán is talán 175, bioszon meg 180.

De a szóbelit nagyon meg kell nyomni, mert elég sok embert behívnak(pl taval humánon már 103 ponttól is behívták az embereket.)

Nem nehéz jó pontokat összeszedni, de 1-2 is sokat számít. Engem például 64 helyről vettek fel humánra, a legutolsó osztálytársamat 79. helyről. És összesen 2 pont különbség volt köztünk, mert ő 47, én pedig 49 pontra szóbeliztem.

2018. júl. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Most nézem, hogy az írásbeli pontokat kérdezted:D Igazából ugyanazok, mint amiket írtam, csak vond le a százasokat.
2018. júl. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!