Berzsenyi vagy Apáczai?

Figyelt kérdés
A Berzsenyibe a fizika szakot jelölném meg, az Apáczaiba pedig a matek-fizikát. Alapvetően mindegyik tetszik, az Apáczai talán jobban, de annyira mondják rá, hogy versenyistálló, mások szerint meg nem az, és egyszerűen nem tudok dönteni. Kicsit félek is, hogy nem bírnám az Apáczait.

2018. febr. 2. 15:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A Berzsenyivel nem lehet melléfogni. Nem egy versenyistálló, de azért van egy szint. + a hangulat is príma
2018. febr. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
hát...igen..de ez az odajárók véleményei alapján nagyjából az Apáczaira is elmondható, de azért kicsit félek, mert hallottam arról rosszakat is.
2018. febr. 2. 21:00
 3/17 anonim ***** válasza:
78%
Milyen lett a felvetelid?
2018. febr. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Hát..nem túl jó: matek 41, magyar 40, és ugye az Irány az Apáczai! fizika részén helyezést értem el, tehát fizikából ott nem kell szóbelizni. De ettől az egésztől függetlenül el kell dönteni valahogy.
2018. febr. 3. 08:45
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Az Apáczai nem egy versenyistálló, ha akarsz elmész a versenyre és fel is készítenek (!), ha nem akarsz akkor nem mész. A közösség is jó. Matfizen vagyok 9.-be és van olyan osztálytársam, aki nálad bőven rosszabbat írt. Plussz az, hogy alapból maxos a szóbelid fele, az nagy előny. Simán bekerülsz, és én, (és mások is, mert kérdezgettem embereket) úgy gondoljuk, hogy könnyebb az Apáczai, mint aminek beharangozták, és ahhoz képest is, ahogy másoktól hallottuk. Szóval... ?
2018. febr. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
hát..bízom benne..bár olyan sokkal rosszabbat nem írhatott, mert nekem van 61 pontom a szóbeli behíváshoz, tavaly pedig ugye 60,5 volt a ponthatár.
2018. febr. 3. 10:29
 7/17 anonim ***** válasza:
59%
Apáczai, egyértelmű, ha felvesznek. Minden iskoláról beszélnek ezt is azt is. A sajét megérzésedre hallgass, ha neked tetszett, jó lesz.
2018. febr. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Igen, csak már kezdem nem bírni, hogy az ofőm, aki egyébként teljesen normális, de tényleg, mindenféle hülyeségeket mond nekem az Apáczairól, amiben már ellentmondások vannak. Először csak annyi volt, hogy nagyon sokat kell tanulni, és nem lesz időm másra. Amikor másodszor beszéltem vele erről, akkor pedig olyanokat beszélt, hogy olyanok járnak oda, akik gazdagok, és nem is tanulni akarnak. Később olyanokat is mondott, hogy teletömik a tanulókat mindenfélékkel, és aki nem tanulja meg, azt mindenhogy szívatják. Hát...nekem nem ezek jöttek le az Apáczairól, de mondom, mindig jóban voltam ofőmmel, meg teljesen normális, tehát nem tudom, miket beszélt...vagy egyszerűen csak hülyének néz..
2018. febr. 3. 19:38
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, ha az ofőd ilyeneket mond, akkor nem olyan jófej.

2 fiam jár az Apiba, egyik 7.-es, a másik 10.-es. Egyikőjük sem eminens, nem járnak versenyekre, nem szakadnak bele a tanulásba, a tanárok mégis dicsérik őket fogadóórán, mert a jót veszik észre bennük. És ezt éreztetik a gyerekkel is. Egyik fiú sem panaszkodott még egy tanárra sem, sőt! Szeretik őket.

A tanárok tisztelik a gyerekeket, nincsenek túlkapások, ha valamit nem értesz, felajánlják, hogy külön időpontban elmagyarázzák, akkor is, ha a 2+2=4-et nem érted. Szorongó ált.iskolás gyerekből felszabadult, öntudatos gimiseket faragtak a fiaimból 1/2 év alatt.

Ha van esélyed az Apáczaira, ne a Berzsenyit válaszd! Nem fogod megbánni.

2018. febr. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
85%
Ez a “gazdagok járnak oda” pedig netto hazugság! Ez nem magánsuli, nem fizetős, nem is értem miről beszél. Van intézetis gyerek, van nagycsaládos, van vidéki kollégista, van turkálóból öltöző, van takarítónő gyereke, de nincs emiatt cikizés, beszólás. Olyan összetartás van, hogy ezek fel sem merülnek. Az ofőd semmit sem tud az Apiról...
2018. febr. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!