Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Olyannak is érdemes gyerekekke...

Olyannak is érdemes gyerekekkel foglalkoznia, akit főiskola/egyetem előtt nem vettek körül gyerekek?

Figyelt kérdés

A testvéreimet leszámítva (nem sokkal kisebbek, hatnál kevesebb év a korkülönbség) nem nagyon találkoztam/foglalkoztam gyerekekkel. Velük se nagyon, mert kis tiniként eléggé izolált, idegeskedő és szorongós alkat voltam nagyon sokáig, és a testvéreimmel nem volt olyan "amcsi filmbeli"/szuper kapcsolatom. Egyszer voltam segítőnek táborban, ott is csak egy-két kicsivel voltam, de ők szerettek. Igazából én legszívesebben kézműves foglalkozásokat tartanék akár ép, akár fogyatékkal élő fiataloknak is, bár abból nem hiszem hogy annyira meg lehetne élni... De jó lenne emberekkel foglalkozni. Viszont félek, hogy nem menne, mert nincs tapasztalatom. Ez tanulható felnőttként? Az emberekkel/gyerekekkel való bánás? Félek, hogy akaratlanul is ártanék (még küzdök a szorongóságommal, de túl fogok jutni ezen a problémán.)

Most állok a továbbtanulás küszöbén, és rémesen kétségbe vagyok esve, mert nem tudom, mit akarok. Hol ezt, amit itt leírtam, hol kutatnék inkább (valamit, de ez nem lényeg). Szeretnék én is valamit szívből, hivatásból csinálni, de nem megy, bármire is gondolok, hirtelen fellángolásnál vagy tartós, de nem túl erős akaratnál/érdeklődésnél nem telik több.



2018. júl. 20. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne. Engem sem vettek körül, mivel egyke vagyok és messze a legkisebb a családban, sőt, sokáig ki nem állhattam a babákat. Aztán nem tudom, jött egy kattanás, volt pár gyakorlati órám velük, tavaly voltam bátortáborban is önkénteskedni... Most meg már gyerekklinikusnak készülök.:)


A gyerekek nagyon szeretik a fiatal felnőtteket/tiniket, emiatt nem lesz nehéz dolgod ilyenkor még. Legalábbis irántam nagyon érdeklődtek és nagyok kommunikatívak voltak, mert nekik még "nagy lány" vagyok, nem néni és sokszor érződött, hogy nem tartanak tőlem emiatt úgy. :D


Szerintem vágj bele, próbáld meg. Ha nem merít ki és nem érzed magad nagyon idegesnek közben vagy kényelmetlenül, akkor a többi már áthidalható. Sokan feszengenek a gyerekek mellett és tehernek élik meg a velük töltött időt, nekik nem biztos, hogy ez megfelelő. Más esetben viszont nem szokott gondot okozni, eléggé könnyen össze lehet velük szokni és amíg el nem érik a kamaszkort, nem is szoktak annyira szétszekálni.:)

2018. júl. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Teljesen egyetértek az előttem szólóval, egyáltalán nem probléma ha nincs tapasztalatod. Én tanárnak készülök és már jó pár éve járok egyetemre, de egészen az előző félévemig, kis túlzással, csak képen láttam gyereket. De komolyabbra fordítva a szót, közel sem volt annyi tapasztalatom mint most neked, azóta viszont volt alkalmam több iskolát is meglátogatni, viszonylag hosszabb időt a gyerekekkel tölteni, ráadásul még egy óvodába is sikerült elkeverednem, ahonnan olyan pozitív tapasztalatokkal jöttem el, hogy el sem tudom mondani.


A picik azonnal megszeretnek ha kicsit is barátságos vagy velük, meg sem kell erőltetned magad. Általában én is elég csendes és visszafogott vagyok, férfiként, de alig töltöttem fél órát velük, sorban rohantak hozzám megölelgetni. A felső tagozatos iskolásokkal és az annál idősebbekkel már néha kicsit nehezebb a helyzet, de tőlük se kell félned mert ha korrekt módon bánsz velük és nem engeded, hogy mindent megtegyenek veled, általában semmi probléma nem lehet. Abban pedig biztos vagyok, hogy ha már úgy érzed, emberekkel szeretnél foglalkozni, ráadásul gyerekekkel, akkor már biztosan nem lőhetsz nagyon mellé, és nem vagy érzéketlen a dolog iránt. Egyébként pedig a főiskolán/egyetemen, többé-kevésbe megtanítanak arra, hogy hogyan kell bánnod a gyerekekkel, amit pedig nem mondanak el, a gyakorlatban könnyen ráérzel majd, szóval attól nem kell félned, hogy ártanál nekik.


Rajz az egyik szakom, és megjegyezném, hogy a rajzórákon elég sűrűn kell különböző kézműves technikákkal foglalkozni, de a legtöbb esetben az egész óra egyfajta kreatív játék, ami persze rengeteg tervezést igényel. Szóval csak ajánlani tudom, a rajz tanári pályát, ha érdeklődsz az ilyesmik iránt.

2018. júl. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. júl. 23. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!