Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pilótaiskola? Követelményei,...

Pilótaiskola? Követelményei, vélemények esetleg tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Szerbiában élek, viszont hallottam hogy BME-n és Nyíregyházán van 4 féléves pilótaképzés..Az érettségieim jók lettek, matek középszintűm maxos, összesen 440 pontom van, viszont az építőmérnökit írtam be az első helyre, mivel még nem teljesen látom/ismerem a pilóta képzés lehetőségeit, vagy hogy hogy megy az egész oktatás, stb.

Nagyon régóta vágyom rá ,hogy pilóta lehessek, és most mindent le szeretnék tisztázni, hogy pontosan hol van ilyen képzés,mennyibe kerül,mennyi ideig tart,mik a vélemények róla?Valamint ezután az elhelyezkedési lehetőségek?Mikor lehetek rendes elsőpilóta? Esetleg a pilóta életmód,fizetések a kezdőtől a veteránig..stb.?



2018. júl. 20. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
2018. júl. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
A BME-n posztgraduális a képzés, 4 félév és 18 milla ha jól tudom. A Nyíregyházi 7 félév ha jól emlékszem, az 16. Az elhelyezkedéssel nincs gond, azonnal találnak munkát. Egy srác Nyíregyházán tanul, ő mesélte hogy már kicsit túl sok a diák és kevés a gép, a BMEről is küldik oda a diákokat, de ha mindenképp ez a cél és anyagilag is bírod, akkor hajrá :)
2018. júl. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azzal a fajta diákhitellel mely az egyetem költségeit állja (hirtelen nem tudom, hogy ez a diákhitel 1 vagy 2, de szerintem 1) megéri elvégezni, 18 milla ide-vagy oda.

Végzés után 4. hónaptól kell elkezdeni törleszteni a hitelt, így szerintem megéri... Hiszen munkád rögtön lesz és pályakezdő másodpilótaként is havi 900 000 forintot keresel.

Onnantól határ a csillagos ég, 5 év után olyan havi 7 milliót szoktak már keresni kicsit magasabb poziban.


Hogy kettősállapolgárként folyamothatsz e diákhitelhez azt nem tudom, de járj utána...

2018. júl. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Még annyi, hogy tudtommal a BME-n nincs ilyen képzés, se máshol Budapesten... A Debreceni Egyetemen a műszaki karon van és még a Nyíregyházi Egyetemen.

Ezek 7 féléves BSc képzések.


Valamint a másik mód, hogy a BME-n elvégzed (ha jól tudom) bármelyik mérnöki kart, de legalábbis a jármű és/vagy közlekedési mérnöki biztosan számít, aztán egy külön egyetemen kívüli Budapesti kélzésre jelentkezel, ami ha jól tudom 7 millió körüli összeg. Csak a BME-ről lehet oda jelentkezni és erre nem lehet diákhitelt felvenni.

2018. júl. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Viszont ha én most Pécsre íratkoztam építőmérnökire (4 év), lediplomálok és utána szeretnék pilótaiskolába menni az hogy menne? Ugyanúgy 17 millió lenne és 7 félév? Akkor már nem is kapnék rá diákhitelt? Esetleg megérné átváltanom a másik szakra még ebben az évben?
2018. júl. 21. 18:40
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan, kérdezz olyan embereket facebookkn, élőben akik konkrétan oda járnak.

Ha pécsre mész államin, akkor a 12 államilag támogatott félévedből jön le az az idő... Ezt szintén vissza kell "fizetned" de nem pénnezl, hanem bizonyos mennyiségű Magyarországi bejelentett munkavállalással (bármilyen munka), egy bizonyos időintervallumon belül. De ha nem költségesre mész és nem veszed fel az erre vonatkozó diákhitelt, s még utána jelentkezel mondjuk Nyíregyházára a "hivatásos repülőgép-vezetői" szakra akkor az ugyanúgy 7 félév, de mivel ez eleve nincs államiban, itt kell felvenned a diákhitelt, amit megtehetszt. Ez egy fix és alacsony kamatozású "hitel", olyan 2%. Elég kedvező, nem is igazán valódi hitel, de azért ekkora összegnél elszántnak kell lenni és mindenben biztosra menni...

Sok sikert!

2018. júl. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Na mi a terv?
2022. jún. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!