Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felsőoktatásra jelentkezhetem...

Felsőoktatásra jelentkezhetem valahova középfokú érettségivel vagy mindenképp emeltszintű érettségi kell mindenhova?

Figyelt kérdés

Önköltségesre mennék valahova. Ahova régebben mentem volna, akkor elég volt a középszintű érettségi, ma már emeltszintű kell.


Még egy kérdés: Idén lehet még jelentkezni valahova a pótfelvételin a felvi.hu lapon? Idén még nem jelentkeztem sehova eddig. (vagy mindenképp azoknak lehet még jelentkezni, akiket nem vettek fel sehova,de jelentkeztek)



2018. júl. 21. 09:13
 1/6 A kérdező kommentje:
ja,..levelezőre vagy távoktatásra mennék, önköltségesre, ha lenne valahol ilyen. Szakot nem választottam, csak érdekel mehetnék-e valahova még így?
2018. júl. 21. 09:16
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, vannak olyan szakok, ahová nem kell emelt érettségi. A felvi.hu-n megtalálod a követelményeket is.


Igen, a pótfelvételire az jelentkezhet, akit nem vettek fel a "normál" felvételi eljárás során sehová vagy nem is jelentkeztek (és csak egy szakot lehet megjelölni önköltséges formában).

2018. júl. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahova jelentkezhetsz: hirtelen, kapásból tudok neked mondani néhány szakot: igazságügyi igazgatási, munkaügyi és társadalombiztosítási igazgatási, egészségügyi szervező, gazdasági alapszakok, mezőgazdasági alapszakok. Persze, lehet, hogy van több is, nézz utána a felvin, és a felvételi tantárgyaknak is. Most jut eszembe, ide tartozik a tanító alapszak is, de oda slkalmassági vizsga is kell. Üdv
2018. júl. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Még ahova nem feltétlenül kell emelt: Logisztikai mérnöki, élelmiszemérnöki, az összes informatikai szak... Szociális munka.
2018. júl. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
97%
A szociális munka alapszakhoz emelt szintű érettségi kell, legalàbb egy tárgyból. A pótfelvételit pedig kb. 1 hét múlva írják ki a felvin.
2018. júl. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ebben akkor lehet, hogy tévedt... Én abból indúltam ki, hogy valahol 280 a ponthatár.
2018. júl. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!