Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanuljak egyetemen amihez...

Mit tanuljak egyetemen amihez nem kell számolni?

Figyelt kérdés
Mindenki rakja ki a felvételi eredményeit és elgondolkoztam azon,hogy énis el mennék egyetemre.Ezzel csak az a baj,hogy két tantárgyon kívül semmi más nem érdekelt a középsuliban.Matekból mindig bukásra álltam de mindig átengedtek mert a többi tárgyból jobb voltam. Érettségim is 26 pontos lett (épphogy meglett). A két tárgy ami érdekelt az a történelem és a földrajz volt azon belül is a csillagászati témák.Gondoltam,hogy elegyek föci szakra utánna meg valami csillagászati képzésre de milyen meglepő,hogy oda is kell matek tudás.Ami érdekes,hogy fizikából is csak a számolások nem mentek. Igyhát csak a történelem maradt meg még esetleg az idegennyelv,németet tanultam de semmit se tudok belőle angolból is csak az alapok mennek.Szóval,tudtok valamit ajánlani vagy inkább hagyjam a francba ezt az egyetem témát? Orvosin gondolkoztam még de ott meg embereket kell boncolni meghát oda is csak az okos embereket veszik fel úgyhogy kihagyom!

2018. júl. 25. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Szinte mindenhova kell matek ezért elég korlátozott lehetőségeid vannak. 280 pont alatti érettségi eredménnyel pedig csak felnőtt képzésre vesznek fel, egyetemre nem (ez jövőre változhat).

Én mindenképp humán szakokat néznék, főleg nyelv mint anglisztika germanisztika stb. De ha semmi sem tetszik akkor vagy levelező vagy okjbe kezdj bele mindenképp hogy valami szakmád azért legyen.

2018. júl. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jelenleg is dolgozom. Most kicsit utánna olvastam ,hogy hogyan lehet valaki csillagász. Eddig úgytudtam,hogy földrajz kell hozzá de most kiderült,hogy fizika.Most kicsit szomorú vagyok.
2018. júl. 25. 23:22
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Az a baj, hogy statisztika mindenhol van... Törin talán nincs.
2018. júl. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Én 5-ös matek érettségit írtam és 5-ös voltam fizikából is és a fizika tanárom lebeszélt a csillagászatról, mert ahhoz tényleg emelt matek és emelt fizika kell, azt felejtsd el.

2. Barátnőm 4. éven átjelentkezett közgazdaságiból sima gimibe, hogy emelt óraszámban tanulhasson kémiát, bioszt és fizikát, mert orvos akart lenni. A kémia érettségije így se lett fényes, pedig eminens volt. Erről te lekéstél. :D

3. Minden olyan szak, ahova nem kell matek, jellemzően humán tárgyakból kell pengének lenni. Ha törivel akarsz menni, mellette vidd a magyart vagy a nyelvet, de annak is csak úgy van értelme, ha valamelyikből emeltezel, mert amúgy nem lenne elég pontod alapképzésre. De ezt a felvi.hu-n a követelmények és ponthatárok részletezik.

Bocs, hogy ezt mondom, de nem az utolsó pillanatban kell ezt kitalálni. Volt középsuliban 4-5 éved, mi legyen az irány. Ott volt a februári jelentkezés, aztán az érettségi is, hogy dönts. Eddig mit csináltál? Ilyen mentalitással inkább hanyagold az egyetemet vagy csináld újra az érettségit és jelentkezz jövőre. :/

2018. júl. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó, ez az "eddig mit csináltál" stb. duma túlzás.... Nagyon sokan nem tudják még a gimi végén sem, hogy mit szeretnének tanulni vagy legalábbis nem biztosak benne és szerintem ezzel nincsen semmi baj, teljesen természetes. Egy átlag gimis diáknak egyszerűen még nincsen akkora rálátása az egyetemi képzésekre, a munka világára pedig már pláne nem, hogy egy biztos, alapos, jól átgondolt döntést hozzon. Az én osztályomban pl. a többség nem tudta és 1-2 évvel később jött rá, hogy mi is lenne a helyes választás. Semmi sincsen veszve, utána is lehet új érettségit írni, bármiből, bármilyen szinten csak fel kell rá készülni (pl. több volt osztálytársam ment orvosira úgy, hogy gimiben csak középszinten tanultak bioszt, kémiát és utána készültek fel az emeltre, illetve én is teljesen más területen tanulok, mint a gimis tagozatom). Én is otthagytam az első szakomat, mert rájöttem, hogy mégsem azt akarom tanulni és utána elkezdtem egy másikat, amit már imádtam. A világon semmit nem veszítettem azzal és semmilyen hátrányom nem származott abból, hogy egy évvel később kezdtem el azt a szakot.



Ha a matek nagyon nagy mumus és az tényleg kizárva, még akkor is, ha csak minimális szinten van jelen, akkor szerintem humán területeken kell gondolkozni. Például nyelvszakok, történelem, humán szakos tanári, művészettörténet stb....az a baj, hogy csomó szakon van matek pl. statisztika formájában vagy kutatásoknál, még akkor is, ha alapvetően nem reál szakról van szó (pl. szociológián is van).

2018. júl. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért kicsit érdekes nekem, hogy azt hitted, a csillagászat nagyrészt földrajzból áll, én már általánosban is tudtam, hogy kőkemény fizika, és kb. zseninek kell lenni hozzá. :D


Orvosira pedig emelt biosz + emelt kémia vagy fizika érettségi kell. Még bioszban is vannak számolós feladatok, nemhogy a másik kettőben... És egyáltalán nem könnyűek. 26%-os matekérettségivel már alapból a biosz, kémia, fizika emelt érettségi is kb. esélytelen, legalább is olyan szintre biztosan, ami kellene ahhoz, hogy bekerülj, úgyhogy felejtős. Nem mellesleg egyetemen is van kémia, fizika, statisztika.


A helyedben én is valami nagyon humán szakon gondolkodnék. Igazából van egy pár. Ha érdekel az egészségügy, akkor kb. bármilyen ETK-s szak szóba jöhet, ezen kívül meg mondjuk az óvodapedagógus, gyógypedagógus vagy a BTK-s szakok többsége.

2018. júl. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
nyelvi szakok, jog, vagy pszichológia, de szerintem érettségizz újra, utóbbi kettőhöz pláne sok pont kell
2018. júl. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!