Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetem elvégezhető?

Orvosi egyetem elvégezhető?

Figyelt kérdés

Tudom, gyerekesen hangzó kérdés, de nemsokára faktválasztás előtt állok gimiben. Mindig is érdekelt a a biológia, az emberi test, kémiát annyira nem szerettem. Kitűnő voltam eddig egy elvileg színvonalas suliban, viszont az a gond, hogy néha egészen lassan és nehezen tanulok, a határidőkkel nem volt gondom, de már így is sokat éjszakázok, főleg a reál tárgyak okoztak gondot. Nem tudom, az én nehéz tanulásommal érdemes e egy olyan egyetemen gondolkozni, amit a legnehezebbek közé sorolnak, főként a tananyag mennyiségétől félek, de érzek magamban kitartást.


Értelmes válaszokat várok.



2018. júl. 29. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
8%

Elvégezhető, de nehéz , plusz szakosodni sem árt utána, ami + két év.

Ha ennyire szereted a bioszt, akkor még a gyógytornász szakot ajánlom neked :). Persze ez csak vélemény. Ha az az álmod, hogy doki legyél, számolj az idővel és a szorgalmaddal.

2018. júl. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt ajánlom, hogy ne azért menj orvosira, mert szereted a középsulis bioszt vagy kémiát, mert az orvosis anyagnak köze nem lesz egyikhez sem (na jó, a kémiához talán, de azt már első évben letudod). Ha konkrétan a biológia érdekel, akkor menj biológus szakra, ha pedig kimondottan az motivál, hogy embereken segíthetsz majd, akkor válaszd az orvosit.
2018. júl. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Hát figyelj van kb. az összes egyetemi szak meg van az orvosi ha a nehézséget és az anyag mennyiségét vizsgáljuk és az orvosi legalább 2 kategóriával feljebb van mint a többi szak. (Mérnökként végeztem, van közeli ismerősöm az orvosiról is.) De az orvosi egyetemre is átlag emberek járnak, igaz, a 430 pont azért jó értékmérő, nem árt jobb képességűnek lenni. Nagy céltudatosság és talán küldetéstudat is kell hozzá és legalább ugyanilyen nagy szorgalom. A számon kért anyag elég nagy mennyiségű és szerteágazó is, szorgalmasnak kell lenni. :) Szorgalmi időszakban azért van ideje a hallgatóknak "egyetemistának" is lenni, de a vizsgaidőszakban azért bírni kell a kora reggeltől késő estig tartó tanulást, akár több héten át is. (túlzás nélkül) Az első év állítólag a legnehezebb utána már csak évenként 1-2 olyan tárgy van amiből elsőre lehetetlennek tűnik átmenni. :D
2018. júl. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem orvosihoz nem elég annyi, hogy érdekel a biológia. Ezt tényleg nem elkeserítésképp mondom, de ismerősöm hasonló cipőben járt, mint te.

Színötös tanuló, felvették az orvosi egyetemre. Hamar ki is bukott onnan a kémiai rész miatt, pedig középsuliban sem volt rossz belőle.

Ha a reál gondot okoz, akkor meg lesznek gondjaid. Igaz,

a fizikát nem kell olyan szinten tudni az orvosira, mint a kémiát, de arra is szükség lesz, amihez azért szükség van egy kis logikára és matekra.


Szerintem nem való neked az orvosi, mert állításod szerint nem mennek a reál tárgyak annyira, és nehezen+lassan tanulsz.

Biológia szereteteddel lehetsz más is, nem feltétlen orvosnak kell menned. A mi városunkban pl elég nagy hiány van mostanság természettudományos tanárokból.

2018. júl. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%

"Az első év állítólag a legnehezebb utána már csak évenként 1-2 olyan tárgy van amiből elsőre lehetetlennek tűnik átmenni. :D"


Ezt javítanám első 3 évre (egyetemtől függően).

Üdv: egy orvostanhallgató

2018. júl. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

Nem. Minden orvos, aki jelenleg praktizál, csak az ecserin vette a diplomáját, mert sajnos elvégezni senki se tudja....


Az iróniát félretéve: miért ne lehetne elvégezni? Nyilván nem elég hozzá a 80-as IQ, de azért nem kell 180-as IQ-jú, mensa tagos zseninek lenned,hogy el tudd végezni.

Bár tény, hogy ha gyorsan és könnyen tanulsz, az nagy előny, de szorgalommal kompenzálható ez a fajta hiányosságod. Csak hát kevesebb lesz a szabadidőd, mint annak, aki gyorsabb...

2018. júl. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

Ha nehezebben tanulsz, cserébe szorgalmas vagy, az nem feltétlenül rossz dolog, mert így hamar kialakul egy egészséges munkamorálod és tanulási stratégiád. Aki gimiben mindent kiráz a kisujjából, az az orvosin könnyen bajba kerül, mert ezt ott nem lehet kivitelezni és ott kell majd kitalálnia, hogyan kell módszeresen és effektíven tanulni.


Szerintem ha tényleg az orvoslást akarod hivatásodul választani és érzel magadban kitartást, akkor menni fog.

2018. júl. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az írásodból nekem az jön le, hogy szorgalmas vagy, és képes vagy akár éjszakázni is a jó jegyért. Velem is pont így volt egyébként, nem tanultam annyira gyorsan (ezért néha éjszakázni kellett), végig kitűnő voltam, érettségim is az lett, most negyedéves vagyok orvosin :) Engem úgy érzem előre felkészített ez a tanulási stratégia az egyetemre, ezért szerintem neked is csak hasznodra vállna. A nagyobb anyagmennyiséget persze meg kell tudni szokni, de ha szorgalmas és kitartó maradsz, akkor előbb utóbb gyorsabban több anyagot tudsz majd megtanulni, mint gimiben, legalábbis én így tapasztaltam. Ha érzed magadban az érdeklődést az orvoslás iránt, akkor szerintem semmi akadálya, hogy orvosira gyere :)
2018. júl. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!