Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Baj, hogy nem akarok? Jövőre...

Baj, hogy nem akarok? Jövőre leszek 12-es. A jegyeim nem annyira rosszak, a nyelv és a matek nem az erősségem, a term. Tudományos tárgyakat nem szeretem.

Figyelt kérdés

Apukám azt mondta, hogy menjek ÁJK-ra, de nem akarok ügyvéd lenni. Anyukámnak mindegy,csak maradjak ebben a városban tanulni.

Én szívesen lennék bolti eladó is,csak ne kelljen még 5 éven keresztül függni a szüleimtől azáltal,hogy tanulok.



2018. aug. 3. 09:27
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Egyáltalán nem baj, ha nem akarsz továbbtanulni, csak tudd, hogy mi a célod, amit meg akarsz valósítani. Nem kell mindenkinek egyetemre menni, főleg nem a szülők miatt, ha olyan szakra mész, ami nem érdekel, hamar ki fogsz égni, ráadásul rengeteg időt és energiát pazarolsz el, amit másra is fordíthatnál.
2018. aug. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%
Egyetértek az elsővel. Diploma nélkül is lehet boldogulni, csak találd meg azt, amit szívesen csinálsz, és legyenek tényleg céljaid. Én is megbántam már, hogy hatodik éve az egyetemen küzdök és az se biztos, hogy ebben a hivatásban dolgozom majd, húgom meg két évet tanult egy OKJ-n és már dolgozik, elköltözött stb.
2018. aug. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%
Az oké,hogy mennél dolgozni akar bolti eladóként is, de abból nem fogsz megélni életed végéig. Valamit mindenképp tanulj, legalább egy szakmát,de ezt gondold át inkább rendesen.
2018. aug. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A szüleid saját érdekedben tanácsolják, hogy tanulj tovább és szerezz diplomát. Én is ezt tanácsolnám minden fiatalnak és idősebbnek is.


Az viszont nagyon fontos, hogy ezt motiváltan tedd, ha teszed. Meg kell keresned, hogy mi tetszene, miben vagy tehetséges és olyan szakot kell választani ami ezt segíti. Lehet művészeti egyetem, gazdasági főiskola, bölcsészkar, tanárképzés is, a lényeg, hogy diplomát szerezz, mert nagyon sok olyan munkahely van (például multiknál, de az államigazgatásban és a gazdasági szférában is), ahol csak az számít, hogy művelt, írástudó ember legyél amit bármilyen diploma igazol, persze e mellett angolul is muszály tudni.


Legkönnyebben úgy szabadulsz a családi kötöttségektől, ha a szüleid támogatásával egy másik város egyetemi kollégiumába költözöl. Diplomával hamarabb leszel anyagilag is független, mintha fillérekért bohóckodnál egy közértben és mindig a szüleidtől kellene kölcsön kérni, és a lakásukban élni.

2018. aug. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!