Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha januártól ingyenes lesz az...

BmanTM kérdése:

Ha januártól ingyenes lesz az első nyelv vizsga de én régebben már fizetősen megcsináltam, lehet-e ingyenes a következő amit jövőre akarok csinálni?

Figyelt kérdés

Tudom hogy az "akció" csak az ELSŐ nyelv vizsgára vonatkozik de a kérdést azért érzem jogosnak mivel én éppen kimaradtam és fizetnem kellett (sok más emberrel együtt) ezért gondolom hogy a méltányosság nevében a következő nyelv vizsgával lehetne kompenzálni. Nem tartom logikusnak azt hogy csak azért mert valaki fizetett az első nyelv vizsgáért nem élhet azzal a lehetőséggel amit az utánakövetkezők kapnak. (Végül is kifizettem egy extra vizsgát.)


Azért is lenne fontos és azért foglalkozok a kérdéssel mert nem vagyunk túl jó anyagi állapotban és nagy segítséget jelentene ha legalább egy emelt nyelv vizsgáért nem kéne fizetnem. És ha jól tudom eredetileg ezt a kezdeményezést azért találták ki hogy ösztönözzék az embereket a nyelv vizsga megszerzésére a pénzügyi nehézségek megszüntetésével.


Na most tudom hogy a válaszok valószínűleg arra fognak rámutatni hogy csak a 2018/01/01-től számított ELSŐ nyelv vizsgára érvényes.

Tulajdon képen arra lennék kíváncsi hogy kinek írhatnék ezzel az ügyben kapcsolatban, (pl: kormányhivatal) kivel kéne felvennem a kapcsolatot ?

Még ha elküldenek is szeretnék tudni egy hivatalos indokot hogy miért nem lehetséges ez.


Lehet hogy lemaradtam bármilyen fontos a témával kapcsolatos közleményről ,ha tudnátok bármilyen infót szolgáltatni erről azt előre is köszönöm.



2017. nov. 13. 00:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet. Felesleges irnod.
2017. nov. 13. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Nem, csak az elsőt.

És abban az esetben is be kell majd fizetni a nyelvvizsga árát, és amennyiben sikeres, lehet visszaigényelni.


A hivatalos indok nem kell. Illetve annyi, az ELSŐ SIKERES nyelvvizsga lesz ingyenes.

2017. nov. 13. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A cél az, hogy LEGALÁBB EGY idegen nyelvet tudjanak többen.

Nálad a cél már teljesült.

2017. nov. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Annak is ingyenes lesz,aki felnőttként kezdett nyelvet tanulni?
2017. nov. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%

"Annak is ingyenes lesz,aki felnőttként kezdett nyelvet tanulni?"

Szerintem igen. Én valószínűsítem.

2017. nov. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

Nem , úgy látom nem, itt van pár részlet


[link]


Mellesleg nem értem, hogy mi baja van pár embernek azza,ha valaki egy kérdéshez kapcsolódóan kérdez.

2017. nov. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bennem is felmerült a kérdés, viszont nekem emelt szintű érettségim van amit utólag, szintemelővel szereztem. Mivel az emeltem meghaladta 60%-ot, így a tanúsítványomra ráírták, hogy "államilag elismert nyelvvizsga-bizonyítvánnyal egyenértékű okiratnak minősül".


Ez alapján valószínűleg nem igényelhetném vissza a következő nyelvvizsgám árát, de azért mégsem fair, mert én csak érettségizni mentem nem konkrétan nyelvvizsgázni.


Bocs az offért, de hátha valaki tudja mi vonatkozik az emelt szinten érettségizőkre.

2017. nov. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!