Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy lehet elkerülni, hogy...

Hogy lehet elkerülni, hogy államilag támogatottról fizetősre rakjanak egyetemen?

Figyelt kérdés

Most megyek egyetemre, és nem igazán értem a rendszert. 2 félév alatt kell 30 kreditet megszerezni, és akkor nem raknak át fizetősre?


Akkor nem is számít az átlag? Akár 2-esek is lehetnek a vizsgáim?


2018. aug. 5. 18:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Egyeteme válogatja. NKE-n min. 36 kredit és 3:00-s átlag.
2018. aug. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Óbudai Egyetem Keleti Károly Gazdasági Kar-on mennyi?
2018. aug. 5. 18:16
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

2 félév alatt kell 36 kredit. Ez központi előírás.

Ezen felül az iskola állapíthat meg átlag tekintetében is elvárást.

2018. aug. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Itt le tudod tölteni a tanulmányi és vizsgaszabályzatot. Nálatok kell nézni a súlyozott átlagot (15. oldal). Az utolsó oldalon a táblázat is ott van szakonként.

[link]

2018. aug. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És ezt az átlagot, illetve kreditszámot a szabadon választhatókkal is el lehet érni, vagy csak a kötelezőkkel?
2018. aug. 5. 18:41
 6/10 A kérdező kommentje:
Mármint tantárgyakra gondolok
2018. aug. 5. 18:42
 7/10 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, minden tárgy beleszámít. De meg van adva, mennyi szabadon választottat vehetsz fel díjmentesen.

Szerintem a tanulmányi és vizsgaszabályzatban minden benne van.

2018. aug. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

18 kredit kell a kb 30-ból és 2.25 átlag


ha minden igaz:


[link]


azért ez teljesíthető - remélem - és is ott kezdek most állami finanszírozottan

2018. aug. 6. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8: Sajnos nem elég a 2.25-ös átlag. Amit belinkelt a 4-es válaszoló annak az utolsó oldalán van, hogy a most induló tanévben 2.75-ös súlyozott átlagot kell elérni, utána következő tanévekben meg 3.0-át.
2018. aug. 6. 11:33
 10/10 anonim ***** válasza:

Valóban! Ez rossz hír :(


3-as átlagért már kaparni kell rendesen, ha ezt tudom akkor nem ide jelentkezek hanem elve önköltséges de számomora jobb helyre, így most lehet görcsölni :((


talán megoldás lehet ha eleve kevesebb tárgyat veszel fel de úgy hogy meglegyen a 18 kredit biztosan, viszont azokra megpróbálsz jobban készülszi??? így ugyan hosszabb lesz de elkerülető az önköltséges státusz... csak ötlet.

2018. aug. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!