Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik OKJ-t végeznétek el?

Melyik OKJ-t végeznétek el?

Figyelt kérdés

Kérlek ne ítéljetek el, 28 évesen első OKJ-m lenne (diplomám és szakmám nincsen, gyárban dolgoztam eddig), de szeretnék tanulni.


Ezekre az OKJ képzésekre gondoltam, légyszi segítsetek, hogy melyiket végeznétek el a helyemben és hány évest lenne célszerű?


(szociális gondozó OKJ 33.., szoc. asszisztens OKJ 54.., vagy szoc. szakgondozó OKJ 54.., vagy gyógypedagógiai segítő OKJ 54)?


Köszönök minden választ!



2018. aug. 6. 09:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Én a szoc. asszisztenst.
2018. aug. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem ítellek el, sőt büszke vagyok rád!


Hmm.. téged melyik érdekel a leginkább?

Egyiksem könnyű meló, én a szoc.szakgondozó/ szoc. Gondozót mondanám, mert szerintem arra van igény a leginkább.

2018. aug. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves utolsó, annyira jól esik, hogy ezt írta(d)!

Hihetetlenül sokat jelentett nekem,hogy leszólás helyett,inkább büszke vagy rám!

Nagyon jó ember lehet(sz)! :) Szép Napot!

2018. aug. 7. 10:40
 4/9 anonim válasza:

Szerintem is elismerésre méltó, hogy fejlődni akarsz, tovább szeretnél lépni.


Nem az a lényeg, hogy eddig hol dolgoztál, és milyen végzettséged van, hanem, hogy eldöntötted, hogy fejlődsz, és teszel érte. Hajrá, Tiéd a jövő!


Mindegyik szakma jól hangzik, de döntened Neked kell a végén. Nézd meg a tematikát, próbálj rákeresni, milyen állások várnak Rád az adott képzéseken, és próbáld eldönteni, melyik áll a szívedhez a legközelebb.


Nézd meg a várható fizetéseket is a [link] oldalon.


Nekem még ez a blogbejegyzés is segített, hogy teljesebb képet kapjak. Bár még nem döntöttem el, melyik szakmát választom, de engem is ez a szociális vonal érdekel.


[link]


Ami biztos ,hogy én fizetős tanfolyamot fogok választani, mert az ingyenesek 2 évesek, ha jól tudom, de én hamarabb el szeretném kezdeni az új szakmámat, a fizetős tanfolyamok körülbelül fél év alatt is elvégezhetők, persze attól is függ, melyiket választom végül, de biztosan nem 2 év lesz :)

2018. aug. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a hasznos linkeket és a választ! Sok sikert kívánok a tanfolyamhoz! :)
2018. aug. 18. 12:42
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Holvégeznéd, melyik város? Én is szeretnék Debrecenben szoc. asszisztenst tanulni, de fizetősön nem nagyon találtam.
2018. aug. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Szia! Büszke vagyok Rád én is!!!Tanulj csak, amit megtanultál azt nem vehetik el Tőled!!!Én is most jelentkezen a szoc. assziszetnsire, ha gondolod írj rám privátban !!!
2018. szept. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
igazatok van, tanulni sosem késő! Inkább tanulok, mint megelégedjek a kihasználós munkákkal!
2018. szept. 20. 17:45
 9/9 anonim válasza:
Milyen a suli? Én is pont ezen gondolkozok :) jó ez a szakma?
2019. febr. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!