Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha most végeznétek Bsc-n,...

Ha most végeznétek Bsc-n, akkor tovább tanulnátok, vagy keresnétek munkát? (villamosmérnöki)

Figyelt kérdés
Ha Msc-re mennék akkor csak az ÓE jöhetne szóba.

2012. febr. 13. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Továbbmennék éaz MSC-re.

1. MSC-vel könnyebb nemzetközi céghez bejutni.

2. Lenne még két év az angol, vagy egy másik nyelv tanulására, ami még versenyképesebbé tesz.

3. Még két év diákélet, ha a lehetőségek engedik.


Vagy:

- Próbálj meg a BSC-vel munkát keresni és ha találsz (ezzel a diplomával elég esélyes) akkor levelezőn folytatni a sulit.

2012. febr. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

MSC zsákutca.


A cégek magas ívből sz*rják, h. MSC vagy BSC-d van.


Egy számít: mérnök végzettség.

Második: munkatapasztalatok.


Ha elmész munkát keresni MSC-vel, és érkezik egy BSC-s 2 év munkatapasztalattal, azt hiszem nem kérdés a kérdés...


Ha érkezel MSC+munkatapasztalattal, ill. BSC+munkatapasztalattal, akkor meg kizárólag a szem. szimpátia, ill. a munkatapasztalatok döntenek (+persze egyéb ezer apró dolog)

2012. febr. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

bocs, h. ne legyen:


BSC-s építőmérnök, MSC-s továbbképzéssel

+ 2 másik diploma (szakosodások)


Az MSC-t egy másik diploma miatt vettem fel (ingyenes volt)

2012. febr. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én is ezen filóztam am. Tesóm úgy ment programozónak, hogy záróvizsgája meg volt, de csak rá két évre (most) kapta meg a diplomát. Nyelvvizsga miatt. Eddig se kérte tőle senki, pedig ez a második munkahelye már.


Csak azt is bele számolom, hogy most nagy a pangás :S. Munkatapasztalatom van, de teljesen más területen, ahova egészen biztosan nem tudok majd menni. Emiatt gondoltam az MSc-re, hogy hát ha 2 év múlva jobb lesz a helyzet. De nagyon úgy tűnik, hogy inkább munkát keresek, mert azzal sokkal többre vihetem.

2012. febr. 13. 22:56
 5/5 anonim válasza:
Szerintem a szakmai munkatapasztalat fontosabb, Bsc után el lehet menni dolgozni, közben elkezdeni levelezőn az Msc-t, ha mindenképpen papírt szeretnél.
2012. ápr. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!