Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BGE gazdinfón hol szokták...

BGE gazdinfón hol szokták általában a diákok ledolgozni a szakmai gyakorlatukat?

Figyelt kérdés

2018. aug. 7. 22:36
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
44%
Próbálj meg szeptembertől gyakornoki helyet szerezni minél nagyobb és "pedigrésebb" cégnél, akár csak heti 10 órában. Ne csak a kötelező gyakorlatot teljesítsd. Kezdd el a karrieredet már most!
2018. aug. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
13%

Ekkora f***ságot :D Kis nevenincs cégek se kapkodnak nulla tudással rendelkező gólyákért, arról nem is beszélve hogy elsőévesként elég kihívás lesz neki beleszoknia az egyetemi életbe. Borzalmas hülyeségeket tudsz írni.


Változó hol dolgozzák le, nagy a választék úgyhogy eléggé szétszóródnak a hallgatók a cégek között.

2018. aug. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
16%
Jah meg a heti 10 óra... Az esetek többségében heti 20-25 óra a minimum amit elvárnak, elég egyértelműen le szokták írni már a hirdetésekben is. De már olyat is láttam aki heti 30 órában akar diákot, pont egy pedigrés nagyvállalat. Ha közli hogy heti 10 órát dolgozna szakmai munkakörben ki is röhögik, nem éri meg betanítani se (meg mégis mikor tanítanak be egy nulla tapasztalatos gólyát aki szinte be se jár?)
2018. aug. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
47%

Biztosan borzalmas hülyeségeket írok – Európa egyik legnagyobb multijának a németországi központjában dolgozom senior menedzserként, ráadásul egyetemen is tanítok, így van rálátásom az egyetemisták életére is, de a sikeres emberek karrierfejlődésére is... Arról nem is beszélve, hogy van egyetemista gyerekem is, aki élőben csinálja a fentit (2 egyetem + mellette dolgozik is egy multinál).


Kérdező a károgás, nyavalygás, lenézés ("gólyák" stb.) magyar mentalitás. Ne foglalkozz az előzőhöz hasonló lúzerekkel. Pörgesd végig apu vagy anyu telefonkönyvét, ki az, aki tudna segíteni. Vagy egyszerűen csak nézd meg, milyen cégek vannak a közelben, és kopogtass be, hogy tudnak-e valahol tanítgatni, foglalkoztatni.


Arról, hogy mire képes (és mire nem) egy 18 éves, vannak fogalmaim. Olyan munkát kell nekik találni, amiben fel tudják magukat találni.


Előző neked meg sok sikert kívánok!

2018. aug. 8. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
48%
(Arról nem beszélve, hogy az informatikusoknak pláne ultra könnyű helyzetük van a programozással, hiszen megtanulhatnak programozni és dolgozhatnak home office-ban, projekt alapon, indíthatnak saját projektet, faraghatnak appot, honlapot stb. stb. – tényleg Kérdező, a károgást hagyd rá a lúzerekre, te meg dolgozz keményen a jövődön!)
2018. aug. 8. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
18%
A gólyában mi lenéző van? Esetleg szólj akkor az egyetemeknek amik még mindig gólyatábort hirdetnek hogy milyen lenéző bagázs. Tudom össze vissza irogatsz hogy épp mi a végzettséged/foglalkozásod ehhez képest abszolút nem vagy tisztában a helyzettel. De mutass létszi akkor 1-2 gyakornoki állást ahol nincs kikötve hogy végzéshez közel legyen a diák és/vagy menjen heti 20-25 órát. Nem károgok, szimplán látszik mennyire közöd sincs ehhez.
2018. aug. 8. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
47%
Kérdező én leírtam, amit szerettem volna, az előző meg higgyen amit akar.
2018. aug. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
42%

Előző: te a hivatalos gyakornoki programokra gondolsz, amiket meghirdetnek, ugye?


Én meg nem azt javasoltam a Kérdezőnek, hogy böngéssze a faliújságot, hanem hogy kérjen segítséget az ismerőseitől, vagy hogy kopogtasson proaktívan. Nem tátott szájjal kell várni a sült galambot (megint tipikus magyar mentalitás), hanem keresni és teremteni a lehetőségeket. Mi ebben számodra az elképzelhetetlen?

2018. aug. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
21%
Ha ismerős segít keresni úgyse veszik fel, nemcsak a hivatalos gyakornoki programokra gondolok. Az ilyen félig meddig szakmai adminisztrációs melókra se veszik így fel. Végig kopácsolhat mindenhol heti 10 órába gólyát nem alkalmaznak. Ilyen óraszámban konkrétan harmadévest se.
2018. aug. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk még 16 éves is dolgozott hivatalos gimis gyakorlat keretében – amíg az osztálytársai kórházban takarítottak, addig ő Szilicium-völgyi akvizíciókról készített összefoglalót angolul. Annyi volt a feladata, hogy leült az adatbázis elé, és egyenként elkezdte átnézni a cégeket, hogy mit csinálnak, és egy mondatban össze kellett foglalnia, hogy mit csinál az adott cég. Nem egyszerű feladat amúgy, de sokat lehet belőle tanulni. És ügyesen megoldotta!


= lehet még 16 évesnek is értelmes munkát adni, csak nem szabad lenézni az embereket. Ez nem a ti hibátok, ez a magyar munkaadói mentalitás. A diákok hibája, hogy belesüppednek a reménytelenségbe. Szimpátiát érzek ez iránt, mivel én is pontosan ugyanígy éreztem magam (a BGE-n végeztem én is), de összekapartam magam, hogy értelmes munkát szerezzek. Ingyen dolgoztam hónapokig egy cégnek azért, hogy tapasztalatot szerezzek és a következő helyen már rendesen tárgyaljanak velem.

2018. aug. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!