Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A biológia alapszakon tanulókn...

A biológia alapszakon tanulóknak a szakmai gyakorlatukat hol kell végezniük?

Figyelt kérdés
Például állatorvos asszisztenseként végezhetik?

2018. júl. 22. 10:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
31%
szerintem inkább az egyetem intézeteinek valamelyikénél
2018. júl. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
A biológia szaknak sok köze nincs az állatorvosláshoz.
2018. júl. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Tudom,de elvileg az sem kizárt, hogy ezzel a végzettséggel el lehet helyezkedni állatorvosi asszisztensként. Ezért kérdeztem.


És a gyakorlat az pontosabban mit takar, mit csinál egy biológus? Inkább így kérdezem.

2018. júl. 22. 18:03
 4/17 anonim ***** válasza:
76%
Nem kötekedni akarok. De ha állatorvosi asszisztens szeretnél lenni akkor ne menj biológia szakra. Ahhoz elég egy tanfolyamot elvégezni. Mellette nagyon jó lenne, ha járnál önszorgalomból gyakornokoskodni egy rendelőbe. Csak azért ne válaszd a biológiát, mert épp nincs jobb ötleted, a későbbiekben még jól jöhetnek az állami félévek.
2018. júl. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nem feltétlen szeretnék asszisztensként dolgozni. Azt tudom, hogy a biológia érdekel, meg az állatok.


Állatorvosihoz viszont nincsenek millióim.

2018. júl. 22. 19:12
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemre államira nem olyan nehéz bekerülni. Ha a milliókat a tandíjra érted. Az már más kérdés, hogy egy rendelőt nyitni tényleg egy vagyon.
2018. júl. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Igen, arra értettem. Ha jól tudom 431 pontot kellene kb elérni. :/


És a támogatottra tényleg egy forintot nem kell befizetni?


Hát nem tudom, nekem már meg van az érettségim, és nem értem el olyan hű de sok pontot. Talán ötös emelt kémiával és biosszal lenne meg csak annyi pontom. De ez szinte lehetetlen. Mármint az ötös kémia érettségi..Egy évem lenne felkészülni rá, esetleg van rá esély..

2018. júl. 22. 19:28
 8/17 anonim ***** válasza:
76%
Figyelj én 12.végén érettségin 55%-os kémiát írtam, a bioszom se lett a legjobb. Egy év múlva mindkettő 84%lett, így duplázva 436 pontom lett. És egyáltalán nem tanultam magam halára, dolgoztam és edzettem is rendszeresen mellette. Ha igazán ezt szeretnéd akkor biztosan meg tutod csinálni, ne parázz rá előre.
2018. júl. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%
Ja igen. Nem kell semmit befizetni. Ha koleszos leszel az havonta kb 10ezer, plusz nyilván a kaja. Annyi, hogy egy köpenyt (kb 6ezer) és egy szikenyelet, csipeszt és szikepengéket kell venni (összesen max 2ezer). Ezen kívűl van első félévben 2 munkafüzet amit meg kell venni gyakorlatokra, mindkettő azthiszem 3ezer volt. Anatómia könyv 5ezer/félév (3féléven át) de ezt nem kötelező megvenni és online ingyen elérhető. Az anyag 90%-át online kapjuk meg. És félévente van 5ezer forint jegyzettámogatás.
2018. júl. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi, hogy válaszoltál. :)


És megkérdezhetem, hogy te hányas voltál kémiából és bioszból?


És állatorvosihoz nem tudtok olyan OKJ-t javasolni esetleg, ami adhat többletpontot?

2018. júl. 22. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!