Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha aláírom a tanulói szerződés...

Ha aláírom a tanulói szerződést az egyetemmel, de év közben ott szeretném hagyni az egyetemet, mert mondjuk másik egyetemre akarok jelentkezni, akkor az mivel jár?

Figyelt kérdés
Felvettek és el szeretném kezdeni, de nem tudom,hogy tényleg nekem való-e, s már most azon gondolkodok hova máshova jelentkezzek, de így a tanulói szerződésem megszegném? Ez mivel járna?

#egyetem #OKJ #szak #főiskola #képzés #tanulói szerződés
2018. aug. 9. 11:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha félévkor hagyod ott az egyetemet, még nem keletkezik visszafizetési kötelezettséged. (Alapképzésnél. Osztatlannál két félév ugyanez.)

A második félévet passziváltathatod, vagy kiiratkozhatsz - ha egyáltalán nem szeretnél visszamenni, az utóbbit javaslom.

2018. aug. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Államilag támogatott szakra vettek fel, FNA-ra.
2018. aug. 9. 12:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Úgy van ahogyan az előző írta, azt még hozzátenném, hogy egy éved van új helyre menni, ha megszűnteted a hallgatói jogviszonyodat. Viszont én inkább passziváltatnék, mert 25 év alatt passzívosként is vállalhatsz diákmunkát és annak kedvezőbb az adózása. Plusz passzívon lesz tb-d is, ellenkező esetben havi 7000-et kell fizetni most már lehet többet is, ha biztosított szeretnél lenni.
2018. aug. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!