Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 32 évesen még jelentkezhetek...

32 évesen még jelentkezhetek rendőri suliba? Lehetmég rendőr belőlem?

Figyelt kérdés
2010. jún. 20. 16:57
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Ha jól tudom, őket 40 évesen nyugdíjazzák.
2010. jún. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Rendészeti szakközépiskolába jelentkezhet, aki:


* magyar állampolgár vagy bevándorlási engedéllyel rendelkező olyan személy, aki a magyar állampolgárságot legkésőbb a beiratkozásig megszerzi,

* 18. életévét betölti a jelentkezés évében, de 33 évesnél nem idősebb,

* cselekvőképes (cselekvőképes az a beszámítási képességgel rendelkező nagykorú, aki nem áll gondnokság alatt és döntéséért jogi felelősséggel tartozik),

* állandó bejelentett belföldi lakóhellyel rendelkezik,

* büntetlen előéletű, és életvitele kifogástalan (A rendőrség a szolgálati törvény alapján csak olyan személyeket fogadhat, akiknek magatartása, életvitele a hiva­tásos állományúakkal szembeni társadalmi elvárásoknak megfelel. A kifogástalan életvitel meglétét a rendőrség illetékes vezetője jogosult megállapítani. A közeli hozzátartozók és a jelentkezővel közös háztartásban élők életvitelét abból a szem­pontból vizsgálják, hogy a szolgálat törvényes és befolyástól mentes ellátását veszélyezteti-e),

* közép- vagy emelt szintű érettségivel rendelkezik (vagy a képzés kezdetéig ered­ményes érettségi vizsgát tesz),

* vállalja a hivatásos szolgálatra való alkalmasságának megállapításához szük­séges vizsgálaton történő részvételt,

* elfogadja egyes alkotmányos jogainak a fegyveres szervek hivatásos állományú tagjainak szolgálati viszonyáról szóló 1996. évi XLIII. törvény szerinti korláto­zását, amennyiben tanulmányai sikeres befejezése után hivatásos állományba kerül,

* hozzájárul személyes adatainak kezeléséhez, továbbá lakóhelyi és családi körül­ményeinek, illetve korábbi büntetéseire vonatkozó adatainak előzetes vizsgá­latához,

* vállalja a hivatásos szolgálatot, a szakképzéssel járó – szerződésben foglalt – követelmények, kötelességek teljesítését,

2010. jún. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.ezek szerint jelentkezhetek még.
2010. jún. 20. 17:29
 4/8 anonim ***** válasza:
29%
mindenki rendőrnek születik.....csak van aki tovább tanul:D
2010. jún. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Nem jól tudod, őket nem nyugdíjazzák 40 évesen.Bárcsak úgy lenne...
2010. jún. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsónak: Hát persze, nálunk a rendőr msot ment nyugdíjba: 37 évesen! Hagyjuk már! Szegényeknek megterhelő fizikai és szellemi munka ez! Persze vannak kivételek, de pl egy vidéki rendör?

Bocsi az Offért, és sok sikert, bár szerintem lecsúsztál róla, mert ugye februárig kell leadni a jelentkezéseket a következő évre, vagy ha nyár végén adod el akkor államira tuti nem vesznek fel! De sok sikert! :)

2010. jún. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi!
2010. jún. 27. 21:39
 8/8 anonim válasza:
Én 44 éves BM.nyugdijas vagyok. Az utolsó 13 évemet fogdán, gyilkosok, trógerek bűnözők között töltöttem el.A magas vérnyomásomat még Budakeszin sem tudták beállitani.Erről ennyit.A sok kenyérpusztitó rendőr tisztecskéket kellene fikázni, nem pedig minket volt kisrendőröket akik végigszopták azt a 25 évet rendesen.
2010. jún. 28. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!