Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » NKE bűnügyi (nyomozó) szakra...

NKE bűnügyi (nyomozó) szakra milyen éretségivel érdemes jelentkezni?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy pl. Magyarból és Töriből ajánlott-e az emelt vagy esetleg kötelező, és mely tantárgyak az “elhanyagolhatóbbak”?

2018. aug. 13. 18:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Akalmassági vizsga (Alk) és

kettőt kell választani: belügyi rendészeti ismeretek v. magyar nyelv és irodalom v. matematika v. történelem v. ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy v. szakmai előkészítő tárgy.


Komoly fizikai és pszichológiai felvételi van. "Nem felelt meg" minősítés esetében(elhasalsz valamelyiken), nem számít a jelentkezésed, hiába van akár 500 pontod is. . Amúgy az elmúlt éveekben megugrott a ponthatár. Tavaly 414 volt, idén 404. Kötelező emelt nics, de amgas pontszám miatt ajánlott.

2018. aug. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én toribol emelteztem , nem volt sokkal nehezebb a középszintunel, es adnak ra ugye +50 pontot.
2018. aug. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!