Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Létezik valamilyen hiteles és...

Létezik valamilyen hiteles és működő mesterszak kereső?

Figyelt kérdés
Olyasmire gondolok, hogy kiválasztom az alap szakot és a kereső kiadja az összes olyan mesterszakot ami azzal megcélozható teljes, vagy részleges kredit beszámítással...
2018. aug. 16. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Keresd meg a jogszabályt, és abban keress rá az alapszak nevére. Jobb nincs.
2018. aug. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Vodafonelive ***** válasza:

Régen volt, de akkor sem működött megfelelően a teljes vagy részleges kreditelismerési rendszer!

Igazából az intézményben kellene érdeklődnöd ahova mennél vagy pedig valami pdf-ben ahol leírják a mesterszakokat és alá, hogy mi a részleges vagy nem részleges keresés!

2018. aug. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jó lenne, ha lenne ilyen, de sajnos még én sem hallottam róla. Szóval csak az működik, ha külön-külön rákeresel a képzésekre és elolvasod a követelményeket.
2018. aug. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kicsit off: hol tudom megnézni, hogy hova mit fogadnak el? Például ELTE alkalmazott nyelvészet MA-n sehol sem látom, hogy mehetek-e például iranisztika BA-val...
2018. aug. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4.


A felvi.hu-n ez van írva:


"Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe: a magyar, az anglisztika, a germanisztika, a romanisztika, a romológia, a szlavisztika, a kommunikáció és médiatudomány alapképzési szak.


Továbbá: a bölcsészettudomány képzési területről az ókori nyelvek és kultúrák, a keleti nyelvek és kultúrák, a néprajz, a pedagógia, a pszichológia, a szabad bölcsészet, a társadalomtudományok képzési területéről a politikatudományok, a szociálpedagógia, a szociológia, az informatikus könyvtáros, a pedagógusképzés képzési területről a tanító, az óvodapedagógus, a gyógypedagógia alapképzési szak, valamint azok az alapképzési és mesterképzési szakok, illetve a felsőoktatásról szóló 1993. évi LXXX. törvény szerinti szakok, amelyeket a kredit megállapításának alapjául szolgáló ismeretek összevetése alapján a felsőoktatási intézmény kreditátviteli bizottsága elfogad. E szakok esetében a belépéshez szükséges minimális kreditek száma 10 kredit a lingvisztikai részdiszciplínák (nyelvtudomány) területéről alapképzési tanulmányok alapján."

2018. aug. 17. 16:28
 6/7 A kérdező kommentje:

De ha jóltudom, akkor az iranisztika eleve már egy MA...

Vagyis keleti nyelvek és kultúrák alapképzési szak iranisztika szakirányáról akarsz gondolom oda menni, ez szerepel az előbb idézett szövegben, csak nem a teljes kreditérték beszámítás résznél.

2018. aug. 17. 16:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Köszi! Azt hittem, hogy az egyetem honlapjan kell nezni😅😅
2018. aug. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!