Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Munkaadók mennyire tekintik...

Munkaadók mennyire tekintik hátrányként, ha egy szakot levelező tagozaton és nem nappali tagozaton végeztél el?

Figyelt kérdés
előnyben részesítik, ha valaki nappali tagozaton végez el pl. szoc.munka szakot? Levelezőben gondolkodom a korom miatt (29 vagyok, kb 33 lennék,mire végeznék)

2018. aug. 17. 12:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Semennyire, komolyan.
2018. aug. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

ez egészen biztos? mert nagyon gondolkodok,hogy nappalira vagy levelezőre menjek, mert ugye ha eleve levelezőre megyek,nem mehetek nappalira.

Viszont valahol azt olvastam,hogy a nappali tagozaton több az óraszám, több a gyakorlat..ezért gondoltam,h azt preferálják a munkaadók?

2018. aug. 17. 12:59
 3/14 anonim ***** válasza:
26%

Nekem mindenki mingig ezt mondja...

Meg van több ismerősöm is aki levelezőn végzett és simán eltudott helyezkedni.


Melyik szak?

2018. aug. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen már nem számít, sőt ha munka mellett levelezőn megcsinálod, akkor azt látják, hogy ambíciózus vagy, terhelhető stb.

Én úgy tapasztalom, hogy az első BSc legyen nappali 18 évesen kezdve. Utána mehet az MSc már levelezőn is.

2018. aug. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Szakfüggő... Mérnökit biztos nem végeznék levelezőn. Jobb a nappali, de azért akkora választék a szocmunkában nincs.
2018. aug. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%
Én úgy tudom, benne sincs a diplomában, senki se fogja tudni, ha nem mondod.
2018. aug. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
29%
Mérnöki felejtős levelezőn, a többi oké.
2018. aug. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

#7: miért? Én levelezőn tanulok gépészmérnöknek a munkahelyem támogatásával. Áthelyezéssel már beiratkozáskor kaptam egy gyakornok mérnöki pozíciót. Mire lediplomázok, így a kellő gyakorlatom is meglesz. Maradok a jelenlegi munkahelyemen, csak utána már mérnökként.

Az egyetemen meg ugyanaz az anyag, mint nappalin, az elvárás is...

De ha 45 évesen mennék nappaliba, akkor egyrészt elég nehezen élnénk meg (családom van), másrészt nem lenne hozzá munkatapasztalatom sem.


Tény, full pályakezdés előtt a nappali jobb. De ha már dolgozik valaki, ez nagyon személyfüggő.

2018. aug. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ha szakmai munkát végzel akkor jó a levelező. De aki nem ilyen szerencsés mint Te, akkor az megszívja a kevés gyakorlat miatt. Ráadásul nálunk a levelezôsöknél minden tárgy egy hangyányit le van butítva.
2018. aug. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
92%

#10: azért levelezőre 80%-ban azok mennék, akik az adott területen dolgoznak, csak alacsonyabb pozícióban, vagy más munkakörben, de köze van az adott szakterülethez.

A gyakorlatot illetően igazad van. Viszont az elvárás ezek szerint iskolafüggő. Nálunk sokszor csak egy vizsgaidőpont van szombati napon, a többi pedig hétköznap, együtt a nappalisokkal. És totál ugyanaz az anyag, írásbelinél ugyanaz a vizsgalap.

2018. aug. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!