Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Munkaadók mennyire tekintik...

Munkaadók mennyire tekintik hátrányként, ha egy szakot levelező tagozaton és nem nappali tagozaton végeztél el?

Figyelt kérdés
előnyben részesítik, ha valaki nappali tagozaton végez el pl. szoc.munka szakot? Levelezőben gondolkodom a korom miatt (29 vagyok, kb 33 lennék,mire végeznék)

2018. aug. 17. 12:52
1 2
 11/14 Estádio de Felchút ***** válasza:
47%

"Mérnöki felejtős levelezőn"


Ez címeres hülyeség.

Sokkal értékesebb, ha valaki meló mellett letol egy levelező mérnökit, mint ha nappalin végzi, aztán kijön nulla tapasztalattal, és néz, mint Rozi a moziban.

2018. aug. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ! A szociális munka szakon gondolkodok levelezőn, viszont nem ezen a területen dolgozok.
2018. aug. 18. 10:03
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor viszont elég necces. A levelezőn általában jóval kevesebb a gyakorlati óra. Sok esetben nincs is... Viszont a kötelező gyakorlatot (4 hét) meg kell oldanod majd, amire a munkahelyedről el kell tudnod szabadulni.

Full pályakezdőként nem lesz könnyű dolgod, ha még tapasztalatot sem tudsz felmutatni. Az még nappali után sem egyszerű.

2018. aug. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Lényegtelen, hogy nappalin vagy levelezőn végzed el. Aki levelezőn végzett, egy kicsit talán jobb szemmel nézik, mivel nem könnyű összeegyeztetni a tanulást a munkával. Sokan fel is adják emiatt.

Azért vannak néhányan, pl. én is, aki totál más munkakörben dolgozik, mint, amilyen szakra jár. Ja, és mellette tavaly elkezdtem egy 2 éves okj-t is, amit ezen a munkahelyem tudnék hasznosítani. Egyébként baba mellett csináltam/csinálom. Szóval ez is elég meredek vállalkozás volt a részemről, főleg, hogy korábban nem voltam valami kitartó ember.

Szerintem teljesen mindegy mit tanulsz, a lényeg, hogy eltudj majd benne később helyezkedni, eltudd magad adni -

ez hülyén hangzik, de így van. Illetve nem feltétlenül kell egy területre koncentrálnod, ha több is érdekel (az én esetem), jobb, ha az ember több lábon áll.

Szerintem merjél belevágni. Amúgy én 32 éves vagyok és óvodapedagógusnak készülök és mellette csinálom a logisztikai és szállítmányozási ügyintéző okj-t. Előtte meg kereskedelem és marketing szakra jártam, de az nem jött be, és 3 félév után feladtam.

Van egy ismerősöm, aki 40 felett végezte el a szoc. munka szakot levelezőn és már pár éve egy idősek otthonának vezetője.

2018. szept. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!