Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges az, hogy ha felvesz...

Lehetséges az, hogy ha felvesznek idén egy egyetemre egyzserűen nem megyek el, és nem iratkozom be? Nem kell kifizetnem ilyenkor az első évet?

Figyelt kérdés
2010. jún. 20. 22:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
de miért nem akarsz beiratkozni, ha már felvettek??? nem értem:D
2010. jún. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Megteheted. Ha nem iratkozol be, nem létesítesz hallgatói jogviszonyt az intézménnyel és értelemszerűen fizetnivalód sem lehet.
2010. jún. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Azért nem akarok, mert arról amit elsőek jelöltem valószínüleg ugy három-négy ponttal csuszok le:)

Az idén leteszek vmi nyelvből nyelvvizsgát és akkor meg lesz a pontom, jövőre pedig felvételizem újra.

2010. jún. 20. 22:19
 4/13 anonim ***** válasza:

első vagyok, értem a problémát:D

ha nem iratkozol be, akkor nem kell semmit fizetned.

azért szurkolok, hogy felvegyenek!

2010. jún. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Akkor miért nem csinálod azt, hogy felvesznek ahova felvesznek aztán fél év után átjelentkezel? Simán meg lehet oldani!! Sok ilyen ismerősöm van.


Hova jelentkeztél?:)

2010. jún. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%

Á-á-áá.

Nem feltétlenül veszik át.

Tesómat is azzal hitegették.

Hogy persze,átveszünk,csak legyen meg egy aktív féléved.Lehúzta,érdeklődött folyamatosan..aztán kiderült hogy átveszünk,de nem államilag támogatottra..úgy meg nem látta értelmét,és abbahagyta..

Tényleg kérdező,hova jelentkeztél?

2010. jún. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

én is ezt csinálom

csak én előre nem látott anyagi gondok miatt

nem lesz baj belőle:d

2010. jún. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha lehúzol egy félévet, és közben megcsinálod a nyelvvizsgát, akkor jelentkezhetsz a másik szakra úgy ahogy a 12. évfolyamosok, vagyis februárban vagy mikor leadod a jelentkezést, így összesen egy egész évet maradsz a nem kívánt szakon. Anyagilag ez lehet meggondolandó, ha végképp nem tetszik az a szak. Az is megtörténhet, hogy időközben mégiscsak megtetszik majd...

Egyébként a Debreceni Egyetemen nem lehet ugrálgatni félév közben a karok között, csak esetleg olyat lehet csinálni, hogy az adott karon belül átmész valamilyen másik szakra

2010. jún. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

zskf- szociologiára jelentkeztem, oda szeretnék menni. Úgy tudom szakok közt nem lehet csk úgy ugrálni. Meg amúgy felesleges is, ha úgyis átjelentkezem, csak nehezíti a nyelvvizsga letételét:)

Majd meglátjuk még elég időm van eldöntni, a következő problémám hogy hogyan fogok lenyelvvizsgázni, angolból megvan, más nyelvvből meg egy szót sem tudok, és anyagilag az huzos hogy kiokítsanak középszintűre:)

2010. jún. 21. 10:15
 10/13 anonim ***** válasza:
hát a nyelvvizsga így tényleg nehéz, esetleg érettségizz újra, úgy tudsz javítani, több pontod lesz.
2010. jún. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!