Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért megy valaki proktológusnak?

Miért megy valaki proktológusnak?

Figyelt kérdés

1. Egyáltalán nem nézem le a szakmát, nagyon fontos szakterület ez is, fontos a gyógyítás.

2. Tudom, hogy ott nem "úgy" vizsgálnak, hanem neki ez teljesen más (nem kellemetlen stb.)

Csak tényleg kíváncsi vagyok, hogy mi motiválja azt, aki ezt a szakirányt választja.



2018. aug. 18. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden orvost a gyógyítás motivál, csak mindenkit más érdekel. Egy proktológust kéne megkérdezned, ő adna pontos választ.
2018. aug. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt nem merném, mert tuti megsérteném. Szerintem az esetek többségében azt gondolná, hogy én a kérdés feltevésével már predesztináltam azt, hogy ez micsoda perverzió.
2018. aug. 18. 17:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan szakirány mint bármelyik másik. Kit-mi érdekel (vagy hol van rezidensnek hely).
2018. aug. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, én egyáltalán nem szeretnék okoskodni, mert nem vagyok proktológus, és nem is ismerek ilyen szakorvost, viszont orvosnak tanulok így egy kis rálátásom azért van a dolgokra. Az az igazság, hogy sokaknak itt szerintem már az egyetemre való bekerülés előtt más szemlélete van, mint mondjuk azoknak, akik egyáltalán nem szeretnének az eü.-ben dolgozni.( Ez nem baj, sőt, pont hogy jó, hogy mindenkit más vonz.) Egyszerűen a kíváncsiság, a "tudáséhség" győz az ilyenek felett, hogy mondjuk egyes vizsgálatok "undorítóak/kellemetlenek", stb. Én például voltam gastroenterológia gyakorlaton, és nyilván ott sok vérző/hasmenős/hányós stb. beteg van, akiket meg kell vizsgálni, de valahogy sosem az volt az első gondolatom, hogy undorodjak tőle. Nyilván egy olyan ember szemszögéből, aki teljesen más területen mozog, elképzelhetetlen, hogy valaki ezt szívesen csinálja a munkájaként... ugyanakkor nekünk ez a szelete az emberi létnek, ugyan olyan természetes, mint az egészséges emberek anyagcseréje/légzése/működései. Az egyetemen is már sokszor találkozunk olyasmivel, mint mondjuk a patológia, ami sokakból ellenérzést válthat ki, viszont ennek ellenére iszonyúan fontos tudományág, és emellett lenyűgözően érdekes. A szakképzés kiválasztásában meg ugye számos más szempont is felmerülhet, mint pl. ha gyakorlat alatt megismerkedik a medikus egy kórházi osztály csapatával, úgy látja, hogy kijön velük, jól működik ott a csapatmunka, hasznosnak és gördülékenynek látja a rendszert, akkor ez is sokat számít a döntésben.
2018. aug. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Talán hogy segíthessen egy népbetegségen?
2019. jan. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A lényeget jól összefoglalta előttem egy hallgatótársam :) Annyit tennék hozzá, hogy egy proktológus egyben colorectális sebész is, ez is lehet motiváló. Van olyan orvostanhallgató, aki szeret műtőben lenni, invazív dolgokkal foglalkozni, lehet megtetszik neki a bélsebészet és proktológus lesz belőle.
2019. jan. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!