Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi gazdálkodás,...

Nemzetközi gazdálkodás, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Olyanok véleménye érdekel, akik oda járnak/jártak, esetleg közvetlen kapcsolatban vannak ilyen szakon tanulókkal. Érdemes-e tanulni, vagy inkább más gazdasági szakot válasszak?
2018. aug. 24. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Én oda járok, most leszek másodéves, nekem maga a szak eddig tetszik, bár az igaz, hogy még nem igazán tudom, mit is tudnék vele dolgozni, mert bár a suli mindig tesz ki állásajánlatokat, általában hr-est, psz-est, vagy kermark-os hallgatót keresnek. :/
2018. aug. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A nemzetközi gazdálkodásosokat inkább a nagyobb cégek tudják foglalkoztatni (Telekom stb.), sok múlik azon, hol voltál gyakornok és mire szakosodtál. De úgy általában tényleg a pénzügyesek és marketingesek a piacképesebbek.
2018. aug. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Manche Dinge-nél a pont!

Pénzügy-számvitelre járok, már most MSC-re jövőre végzek.

És nekem ez jobban tetszik, mint mondjuk a nemzetközi gazdálkodás.

Bár amúgy azzal is el lehet helyezkedni...

2018. aug. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ezek szerint akkor könnyebb elhelyezkedni psz, marketing vagy hr-es diplomával. Jelentős az ng hátránya piacképesség szempontjából hozzájuk képest, vagy inkább csak az érezhető kategóriába esik?


Illetve ha már itt tartunk, ng alapképzés után mennyire nehéz az előbb említett szakok mesterképzése?

2018. aug. 24. 17:37
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen más az ng mint a pénzügy-számvitel.

Tehát..

Ha már mindenképpen akarsz MSC-t pénzügyből vagy marketingből, akkor NE végezz ng alapot, hanem pénzügy alapot, vagy marketing alapot, mert mondom, hogy teljesen más a pénzügy;marketing és az ng.

Te tudod..

Ha hamar akarsz állást, akkor inkább gyere pénzügyre.

Ha érdekel.

2018. aug. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként azt hiszem, hogy a nemzetközi gazdálkodás az a BWL, Betriebswirtschaftslehre (angolul Business Administration) magyar megfelelője, ahol megpróbálnak egy marketing és pénzügy keverék valamit átadni. Önmagában nem egy rossz koncepció, de én mégis inkább szavazok a "tiszta" pénzügyre vagy markeringre, mivel mind a kettő annyira szerteágazó, hogy egyenként is bőven megtöltenek egy-egy stúdiumot. De én elfogult vagyok, mert marketinges vagyok. :))
2018. aug. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Így van.

Kit mi érdekel jobban.

2018. aug. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!