Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Menedzsment alapismereteket...

Menedzsment alapismereteket vagy marketinget tanuljak angolul az egyetemen?

Figyelt kérdés

2018. aug. 25. 14:50
 1/4 anonim ***** válasza:
6%

Ezt honnan találjuk ki szerinted helyetted?


A marketingesek a marketinget, a pénzügyesek a pénzügyeket, akik meg nem tudják miről van szó, a menedzsmentet fogják ajánlgatni (mert ez utóbbi "jól hangzik").


Én jobban preferálom, ha valaki úgy lesz menedzser, hogy operatív tapasztalata van (marketing, kereskedelem, pénzügy, mérnöki tervezés, programozás stb.). Csinált már életében kézzel fogható terméket, vagy látott már ügyfelet élve életében. Ezért én, ha újrakezdeném, is marketinggel nyitnék.


De van, aki eleve nagyvállalati karrierrel indít, ők tanulhatnak menedzsmentet, utána elmennek tanácsadónak, onnan nagyvállalatba (például). Rendszerint nem belőlük lesznek a legjobb menedzserek – hiányzik az operatív tapasztalat. De ez csak egy nagy általánosítás, az egyéni képességeken múlik minden, van ilyen és olyan szakember is.

2018. aug. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Mancher kolléga, az ilyen "nem kő a papír", "vannekem táppásztálátom", "értekénmindenhez IS" típusú kókler, wannabe mánággerek okozzák a legtöbb problémát egy nagyvállalatnál.

Tessék már tudomásul venni, hogy az operatív szagember az nem feltétlen tudja menedzselni az adott területet (cserében akkora a pofája, mint a bécsi kapu).

Oda tanult ember kell.

Az, hogy marketing, vagy menedzsment, attól függ, mi a célod.

2018. aug. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
6%
Nagyon nagy vállalatban, magas szintű menedzserekkel dolgozom együtt 10 éve. A főnököm a vezérigazgató közvetlen riportja. Láttam én már sokmindent, és bizton állíthatom: a kóklerséget nem a munkatapasztalat mellé osztják. :))
2018. aug. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
16%

+1 "Oda tanult ember kell."


Te érted egyébként amiket leírsz? Ki mondta, hogy az operatív szakember (marketinges, pénzügyes) nem tanult ember?

2018. aug. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!