Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológusnak szeretnék...

Pszichológusnak szeretnék menni tanulni aki ezt a szakmát tanulja, milyen?

Figyelt kérdés
Ugy értem az egyetem nagyon nehéz? Sok 'felesleges' dolgot tanul? Nagyon sokat kell tanulni ? És nagyon nehez bejutni ?(szegedi egyetemre egyébként)

2017. dec. 11. 17:16
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Millióan tanulják, túlképzés van belőle, elhelyezkedni úgyse fogsz tudni vele.
2017. dec. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pedig nagyon érdekel:)
2017. dec. 11. 18:25
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Túljelentkezés van és túlképzés, ez igaz. Az viszont nem állja meg a helyét így ebben a formában, hogy nem lehet elhelyezkedni. A lehetőségek lehetnének jobbak, ez tény, de azért annyira nem katasztrofális a helyzet...


A kérdéseidre válaszolva:

- Hogy mennyire nehéz az egyetem, az relatív. Van, akinek nehezebb, van, akinek könnyebb. Szorgalommal és kitartással nagyon jó jegyekkel végig lehet csinálni a képzést. Inkább az a nehéz, hogy az ember nem igazán kap valós visszajelzést, megerősítést, hogy neki való-e ez a hivatás. Ami még nehéz, hogy nem annyira lehet előre látni a végét, hiszen sok évnyi tanulásról van szó, a mesterképzés nem elég.

- Attól függ, mit tekintesz feleslegesnek. A BA nyilván sokkal inkább alapozásról van szó, a specifikusabb tárgyak a mesterképzésen jönnek, de utána a szakképzések, módszerek tartalmaznak igazán izgalmas és releváns dolgokat. Ha érdeklődő vagy és szereted az összefüggéseket megtalálni, akkor kevés olyan dolgot kell megtanulnod, amit feleslegesnek fogsz tartani. Viszont ha van egy kiforrott érdeklődési köröd, vagy szűken bizonyos területekkel szeretnél csak foglalkozni, akkor bizony lesz bőven olyan tárgy, olyan anyag, amiről azt gondolod, neked ez nem kell. Attól még hasznos, hiszen később ki tudja, mikor lesz szükséged arra a tudásra, vagy dönthetsz úgy, hogy mégis más irányba szakosodsz.

- Nem kell annyira nagyon sokat tanulni, inkább sokáig kell tanulni. Önmagában nem annyira terhelő és rengeteg az anyag egy-egy félévben, de mint már említettem, a mesterképzés után is több képzés vár még rád, így ha eleged lesz a tanulásból az alapképzés közepére, akkor nem neked találták ki ezt a szakmát.

- Nem könnyű bejutni, mivel hatalmas a túljelentkezés, mindegyik egyetemre. Meg tudod nézni a neten a korábbi évek ponthatárait, elég magasak szoktak lenni, néhány éve már minimum is meg van határozva az állami képzésen (ilyen 430-440 környékén, nem tudom pontosan, bocsi). Úgyhogy nagyon jó érettségit kell produkálni, hogy felvegyenek, de azért elég sok embert felvesznek minden évben, így nem mondanám, hogy lehetetlen bejutni.

2017. dec. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2017. dec. 12. 07:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!