Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kutató segítő szakterületen...

Kutató segítő szakterületen (pl. pszichológia)? Többi lent

Figyelt kérdés

Nem nagyon tudok dönteni melyik egyetemre (inkább melyik szakra) jelentkezzek. Nem szeretem az irodában ülős, száraz munkákat. Gondolkoztam újságírón, rendezvényszervezőn, művészeti egyetemen (ez utóbbi csak a gyenge 'A' terv). Szívesen dolgoznék valamilyen segítő szakmában, szeretek önkénteskedni, és boldoggá tesz ha segíthetek másokon vagy csak egy alkotással szebbé tehetem a világot.

Érdekel a pszichológia, de nem szeretnék pszichológus lenni, kivéve ha specializálódhatnék pl. evészavaros fiatalokra (e mellé elvégezném a dietetikát is). Viszont szívesen kutatnék, keresnék összefüggéseket pl. az evészavarok, depresszió lélektani háttere, erőszakra való hajlamosság és a személyiségtípusok között stb. A lelki betegségek genetikai hátterével is szívesen foglalkoznék.

Ha valaki hasonló szakon végzett (kb. bármilyen humán szak, szociológia, kommédia, pszichológia esetleg genetika (van ilyen egyáltalán?:D)stb.) és tudna segíteni, írni tapasztalatokat igazán hálás lennék:)

Felvételivel probléma szerintem nem nagyon lesz, kitűnő vagyok szinte minden tárgyból (ha épp érdekel a dolog), szoktam versenyeket is nyerni. Német-, vagy Magyarországon szeretnék tanulni/elhelyezkedni.



2018. aug. 28. 13:16
 1/2 anonim ***** válasza:

A pszichológus szak ajánlható. Persze ha kutató akarsz lenni akkor PhD-t is kell szerezni.


Felmerülhet még a biológus szak és az orvosi egyetem is.

2018. aug. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha evészavar érdekel, akkor a pszicho BA után az MA-n lehet specializálódni Egészségpszichológiára pl az Eltén is.
2018. szept. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!