Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nehéz elvégezni ezeket a...

Nehéz elvégezni ezeket a szakokat?

Figyelt kérdés

-Fogorvos.

-Oxyológus.

-Érsebész

-Idegsebész

Melyik nehezebb?

És a fogorvosi és az általános orvosi miben különbözik oktatásilag?

Ált.orvosin tanítják a vénaszúrást,..stb.. fogorvosin mit tanítanak?

Fizetésükben van e eltérés??



2018. aug. 28. 15:47
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

A fogorvosi a legrövidebb képzés

ezek közül -

2018. aug. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ált. orvosi elvégzése hat év,

de utána meg még van a rezidens képzés

2018. aug. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Mire szakorvos leszel, az

több mint tíz év tanulás !

2018. aug. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt eddig is tudtam, hogy melyik képzés hány év, csak arra lettem volna kíváncsi, hogy melyik a legnehezebb, illetve milyen tantárgyak kellenek oda.
2018. aug. 28. 17:21
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

Az idegsebész a legnehezebb innen.

De pl. ha valaki Arc-, állcsont- és szájsebész akar lenni, akkor legalábbis az a legidőigényesebb... Hiszen 6 év és a bemenethez kérik mind az általános orvosi, mind a fogorvosi diploma meglétét. Vagyis majdnem 20 év.

2018. aug. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van, hogy melyiknél milyen tárgyakat néznek hangsúlyosabban.

Sajna annyira nem értek még a szakképzés témához, mert másodéves leszek, és még annyira nem nézelődtem, tudakozódtam a témában.

Szerintem is az idegsebész lehet legnehezebb, de ez csak egy tipp részemről. :D

A fogorvosi és általános orvosi tudtommal első két évben eléggé hasonló, de utána azért már nagyon nem. Menj fel az egyik egyetem honlapjára, és vesd össze, hogy hol miket és mikor tanulnak.

2018. aug. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi :)))
2018. aug. 29. 16:58
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a leghasznosabb talán tényleg, ha nézelődsz az egyetem honlapján, ahogyan az utolsó válaszadó mondja. A FOK és az ÁOK első két éve szinte egy és ugyan az(anatómia, biofizika, biokémia, élettan -ezek a legfontosabbak), legalábbis nálunk (SOTE). Aztán értelemszerűen a FOK-osok sokkal több szakmaspecifikus tárgyat tanulnak, illetve az ÁOK-sok is. Amúgy a vénaszúrást nem igazán tanítják ÁOK-on sajna, max. ha jó nyári gyakorlati helyre kerülsz (plusz van egy szimuláció az egyetem elején, hát az alapján se fogod megtanulni). FOK-osoknak vannak "modelleik", vagy nem tudom pontosan, hogy hívják az ilyen készítményeket, amin lehet gyakorolni. Mindkettő érdekes de eléggé más. FOK kvázi egy régiót érint de azt iszonyú alaposan, ÁOK mélyebb általános szemléletet ad az összes szervrendszerről. Fizetésben meg bármelyik szakorvos és fogorvos között is lehetnek óriási eltérések, attól függően, hogy magánrendelésen, klinikán, fővárosi kórházban, kisebb kórházban stb. helyen van. Értelemszerűen a magán a legjövedelmezőbb, de ehhez pénzt kell befektetni plusz nem árt előtte egy kis tapasztalat. Most arról nem nyilatkoznék, melyik szakorvosi a nehezebb, mert ilyen nincs. Mindegyiknek meg van a maga nehézsége. Inkább azt nézd a te erősségeid, képességeid melyikhez passzolnak a legjobban.
2018. aug. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Fogorvos akkor leszel, ha elvégzed a FOK-ot, míg ha az ÁOK-ot elvégzed, "csupán" általános orvos lesz belőled, ami azt jelenti, hogy még vár rád a rezidensképzés és a további szakosodás. Persze a frissen diplomázott fogorvosok sem nyitnak rögtön magánrendelést, csak azt mondom, hogy ott már nem kell nagyon specializációkon gondolkozni, tovább szakosodni valamire, mert a fog önmagában elég korlátolt munkafelület. Míg a 6 év általános orvosi után további specializáció szükségeltetik, ennélfogva az oxikológus és a 2 sebészeti specializáció nem igazán "szak", hanem inkább rezidensképzés, szakképzés. Azt gondolom, tudod, hogy a sebészetnek még nagyon sok tovabbi al-specializációi vannak, ilyen pl az általad említett ér- vagy idegsebészet. Szerintem a sebészeté a leghosszabb rezidensépzés, azon belül is talán az idegsebészet a legtovább tartó. Az oxikológus ezzel szemben nem sebészet, viszont tempósabb munka, nem olyan finomkodó, precíz, hanem tényleg gyorsan kell cselekedni, elsősorban az OMSZ-nek dolgozik, vagy esetleg traumatológián, intenzíven, sürgősséggin
2018. szept. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!