Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek szakválasztásnál...

Szerintetek szakválasztásnál mekkora motiváció a fizetés, elhelyezkedés, pozíció?

Figyelt kérdés
Sokan mindig mondják, hogy nem számít, szeretni kell stb, stb. Szerintem legolábbis nálam ez a legnagyobb befolyásoló tényező szakválasztásnál.

2018. aug. 28. 18:40
 1/3 anonim ***** válasza:
70%
Nálam is ez volt a fő szempont. Persze nem hátrány, ha érdekel is a szakod.
2018. aug. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
54%

Én elsőnek olyan szakot választottam ami érdekelt...

Hát jól megszívtam.

Mehettem is logisztikai osztályra rakodónak.

Ha már logisztikai osztály, második diplomám logisztikai mérnöki lesz.

2018. aug. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Semennyire; és nem is szabad, hogy az legyen, nem volna értelme.


Amikor az ember szakot választ, akkor tudja, hogy kb. 5 évig minimum hallgató lesz (3év BSc+2év MSc), de ha PhD-zik akkor még minimum +4 év. Márpedig 5-10 év távlatából nem lehet előre megjósolni, hogy milyen szak milyen fizetéssel fog járni és milyenek lesznek a munkaerőpiaci igények.


Olyan szakot kell választani amiben az ember tehetséges, szeretné csinálni, el tudja képzelni a jövőjeként. Ha valaki jó egy szakmában, akkor meg is fog élni belőle, ha viszont rossz, mert motiválatlan, nem érdekli igazán csak a pénz miatt választotta, akkor abból úgysem fog megélni sem és még szenved is a tanulmányai alatt.

2018. aug. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!