Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy-számviteli ügyintéző...

Pénzügy-számviteli ügyintéző OKJ-val mennyire lehet megélni?

Figyelt kérdés

Olyan iskolába fogok járni (most leszek első éves) ahol 5 éves a képzés, 4 év érettségi + 1 év a pénzügy-számvitel okj.

Ezzel mennyit lehet keresni?

Szeretnék még Főiskolán pénzügy számvitel bsc-t végezni.

Szerintetek megéri?

Válaszaitokat előre is köszönöm!!



2018. aug. 30. 13:17
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Szia! Én fizetős távoktatásban szeretném most elkezdeni. Már van érettségim. Azt hiszem, kb. 1,5 év. Állítólag nehéz képzés. Viszont ha komolyan veszed és megy, utána jól lehet vele keresni és megbecsült munkád lehet. Én voltam egy boltban adminisztrátor, ahol a könyvelő csajszinak tök kényelmes kis helye volt és csak ketten voltak az irodában. :) Mivel én kerestem 140 körül kezdőként, érettségivel, gondolom őt sem fizették alul. :) ...és ahhoz még főiskola sem kell. :) Pénzügyi dolgokkal eléggé széles a skála szerintem. Azt a legtöbb cég szereti.
2018. aug. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Nem lehet vele túl sokat keresni, és a továbblépéshez kell a diploma. Erős a diplomás konkurencia.
2018. aug. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%

#2: Sok helyen pont azért nem veszik majd fel, mert túlképzett. Persze ez foglalkozásfüggő! Nem akarok hazudni...


Azért azt tegyük hozzá, hogy egy ügyintéző vagy könyvelő esetében kizáró ok is lehet a diploma (persze követelmény is lehet, de azért jó mindkét oldalát nézni). Pont a diplomások között vannak a legnagyobb pofára esések. Látom az ismeretségi körömben... A férjem vezető mérnökként az OKJ - t szorgalmazza az egyetemmel szemben, nyilván tapasztalatból... És én is pénzügyre megyek.


Nyilván cég - és beosztásfüggő - mert van ahol a diploma a kitétel - de manapság a tudás többet ér némelyik diplománál. Nem egy ismerősöm esett el munkától túlképzettség miatt. És még tudása sem volt annyi, mint az OKJ - s végzettségűnek.


Tudom hogy sokaknak a szívébe vágnak ezek a dolgok, de ezek sajnos tények. Hatalmasakat lehet pofára esni, ezt látom nap mint nap.


Azt kell végiggondolni, hogy mi a cél és hogy ahhoz FELTÉTLENÜL kell - e az egyetem. Mert ha nem, sajnos nagy esélye lesz egy rakás munkától elesni miatta. Nem egyedi eset manapság.

2018. aug. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
69% igazad van a belépő szintű állások esetében, vagy ha nincs ambíciód és egész életedben azon a szinten akarsz maradni – én a továbblépésre írtam, hogy nehéz diploma nélkül és hogy erős a diplomás konkurencia (ha mondjuk osztályvezető akarsz lenni stb.).
2018. aug. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
12%

Nem akarlak minden áron lenyomni, de ez nem így van. Ilyen sok vezető ismerősöd van?


...csak mert nekem igen. És sokan középfokú végzettséggel. Nem véletlenül írtam, amit írtam. Kicsit úgy érzem, te ezt egy sértésnek szántad a középfokú végzettséggel rendelkezőkkel szemben, pedig nincs igazad, hidd el. Nagyon is fel lehet jutni és nem kis fizetésekért. Tényleg csak példaként: Könyvelőként, talpraesettséggel simán lehetsz bármilyen vezető. Azokban a magaslatokban már a munkádat fogják nézni, hogy mit tudsz alkotni. :) És hogy miért? Mert addigra már ledolgoztál x évet az adott cégnél és szépen kúsztál felfelé. Ha nincs meg az ambíció, hiába a diploma. Ha meg van ambíció, az OKJ - vel is feljutsz.


És megismétlem: TAPASZTALATBÓL írom, tényleg nem vitatkozni akarok.

2018. aug. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet vele túl sokat keresni,


csók, püszv-m van, tb-bér szakelőadó, mképes, adótanaácsadó. Nekem elég a nettó 400 a melóhelyemen, plusz otthon maszekban a havi 350-400. Diploma nélkül.

2018. aug. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

"Könyvelőként, talpraesettséggel simán lehetsz bármilyen vezető."


Ez esetleg régebben így volt, kisebb vállalatoknál. Esetleg egy csoportvezetőnek még kijelölnek OKJ-st. Feljebb már kell a diploma.


"Ilyen sok vezető ismerősöd van?"


Aha.

2018. aug. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

#7: Ha egyszer mondom, hogy TAPASZTALATBÓL írom, akkor azon mit nem értesz? Már bocsánat. Elhiszem hogy diplomás vagy szar fizetésért, de azért még nem kell valótlanságokat állítani. Már megint bocs, nem sértegetni akarlak. Csak kissé idegesítő, hogy mindenkinek a megkeseredett rosszindulatát látni úton - útfélen, és másokat is elvisznek a rossz irányba.


Ez az "OKJ - vel úgysem leszel vezető" valljuk be, egy rosszindulatú KÍVÁNSÁG. :) Nem tény. Onnan tudom, hogy sok vezetőt ismerek, mint mondtam. Ha igaz lenne amit mondasz, ők nem léteznének. :D


Barátnőm sem talál munkát mesterrel... Az érettségizett kollegina mellette jobban keresett, mint ő. Mert talpraesettebb volt. Meg a pénzügyi OKJ - t végzett családtagnak is jobb munkája van, mint neki. Látom hogy zavarja és szenved. És mindez miért? Mert elvitték rossz irányba és amúgy életképtelen. Lehet, hogy az ő területén ő is többet ért volna az OKJ - vel.


VAN ahol a diploma KELL, de sok helyen veszíti az értékét. Csak azért, mert valakinek nem úgy jött be az élet, még nem kell megkeseredettségből hülyeségeket terjeszteni, mert lehet hogy valaki pont egy ilyen tanács miatt vág olyanba, ami éveket vesz el tőle feleslegesen.


Diplomával ugyanúgy ranglétrát kell mászni a vezetői posztokért. Tévhit, hogy nem vagy hogy előbb jutsz fel. Férjemék nem egy diplomás gyakornokot küldtek el, mert semmit nem ért a munkája meg olyan kényelmes volt.


Nem vagyok egyetem-ellenes, de az ilyen "persze, persze" vélemények mint a tiéd, merő rosszindulatból vannak és valótlanok.

2018. aug. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Még annyit: A meghirdetett (!) állásoknál látni általában a diplomát feltételként. Sok cégnél viszont bizonyításos alapon jelölik a vezetőket. Ezért is mondom, nem teljesen úgy van, ahogy mondod.
2018. aug. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

69% nagyon agresszív vagy és személyeskedsz is ("diplomás vagy alacsony fizetésért" stb.).


Rendben, neked ez a tapasztalatod, ez az utad. Te OKJ-val szeretnél érvényesülni. Ezt elmondtad a Kérdezőnek, elolvasta, megértette. Én meg elmondtam, amit én gondolok. Szerintem a Kérdező van annyira értelmes, hogy átgondolja, melyek az opciói.

2018. aug. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!