Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért nem tanulhat a gyermekem...

Waltgab kérdése:

Miért nem tanulhat a gyermekem olyan embertől, aki tudja és nem csak papírja van róla?

Figyelt kérdés

Gépészmérnökként megfertőztem a fiamat. Ő is fémes területen szeretne tanulni valamit.

Nagyon érdekli az esztergálás és egyéb forgácsoló tevékenységek. Inkább a hagyományos gépek érdeklik, a CNC nem annyira.

Körbe érdeklődtem Pécsett, a különböző szakiknál (autószerelő, lakatos.. stb) , hogy kit ismernek esztergálási területről, kit ajánlanának aki alkalmas lenne arra, hogy egy tanulót foglalkoztasson.

Neten is nézelődtem a szakirányú fórumokon és egy szakinak a neve állandóan visszaköszönt. Az egyik fórumon "etalonnak" nevezték. Ez azért elég erős fogalom, hogy jobban utána járjak. Egybe is vágott az elképzelésemmel, hogy egy egyéni vállalkozót keressek fel, ne egy nagyobb céget. Közben kiderült, hogy az én szakimnak van egy oktató weboldala is, roppant érdekes olvasmány. Ettől függetlenül több szakit is felkerestem és mindegyiktől rendeltem egy ugyanolyan alkatrészt. Közben beszélgettem is mindegyikkel, kérdezgettem szakmai dolgokról. Nem akarnám túldicsérni, de akit az autószerelők ajánlottak, minden másikat kenterbe vert.


És akkor jött a feketeleves, felkerestem ismét és közöltem, hogy szeretném, ha a fiamat Ő tanítaná.

Az illetőnek nincs mestervizsgája. Utána néztem: 2015 óta nem taníthat akinek ez nincs meg. AZt mondta, hogy a mester címet nem megszerezni kell, hanem kiérdemelni.

Miért ba..nak ki az emberrel ennyire ? Iszonyúan dühös vagyok, hogy egy sz..os papír miatt hagyják elveszni a tudást.

Létezhet itt kiskapu ?



2018. aug. 30. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem taníthatja maszekban, mint egy korreptanár? Nem értek hozzá persze, csak szeretnék segíteni. Hogy tanítja egy hivatalosan, meg egy aki igazából is tanítja, kulonoran.
2018. aug. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
18%
Persze,küld el az öreget v8zsgára.
2018. aug. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Azt megkérdezhetjük, hogy ha te magad mérnök vagy, akkor a fiadat miért szakmunkásnak adod?
2018. aug. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt már régen lehetett tudni, a Kamara szervezett is mestervizsgákat, sokszor felhívta rá a figyelmet, hogy majd csak így lehet tanulója valakinek.


Hivatalosan, azaz államtól kapott pénzen csak az oktathat, aki mestervizsgázott.


Ez olyan, mint hogy valakinek van jogosítványa, és bénán vezet, valakinek meg nincs, és ügyes sofőr. Ettől még meg kell csinálnia a jogosítványt.

2018. aug. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#3-as


Tipikus szemlélet az olyanoktól akit apuka irányított orvosnak, ügyvédnek, mert az már valami. Te ugyanezt csinálod a saját fiaddal/lányoddal.


Kérdezném attól a 80 százaléktól, akik helyeselték a válaszodat, hogy mit szólnának hozzá, ha kölyköt orvosira erőltetném, de nem igazán fekszik neki, de azért elvégzi, majd a szívműtétednél Ő fogja a szikét. Csináltunk egy középkategóriás orvost ezzel a szemlélettel.


Ellenben én arra engedem a gyereket, amerre az érdeklődése húzza. Az íróasztal nem érdekli. Ha valakit érdekel amit csinál, abból könnyen lesz profi a szakmájában. 5 év gyakorlat után vállalkozó lehet, aztán a saját ura lesz.

Tele van az ország kontárokkal.

Egy másik kérdésnél ahol a mérnöki tevékenységet boncolgatták, valaki írt egy olyat, hogy a műanyagok nedvességet vesznek fel a környezetükből amitől nő a térfogatuk. Lepontozták a hozzá nem értő mérnökök, pedig abszolút helyes volt a hozzászólás.

Te és a téged helyeslők ilyet csinálnak a gyerekükből.

2018. szept. 2. 13:16
 6/6 anonim ***** válasza:
A kérdésemben semmi lenézés nem volt. Én nagyon tisztelem, szeretem a jó szakmunkát. Csak mivel a munkaerőpiacon a mérnököket sokkal jobban fizetik, mint a szakmunkásokat, így óhatatlanul vetődik fel a kérdés, hogy ha valakinek megadatott, hogy mérnök legyen, akkor miért nem segíti a gyermekeit abban, hogy nekik is megadassék. Csak érdekelt a miértje, mert ritka ilyet látni. De ezek szerint te több fantáziát látsz a szakmunkádban, mint a saját szakmádban.
2018. szept. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!