Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakirányt kellene...

Melyik szakirányt kellene választanom? (orvosi diagnosztikai analitikus)

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy nem tudom, hogy patológiai analitikára menjek, majd orvosbiológus szakirány a Molekuláris biológus msc-n és PhD-zak az anatómiai tanszéken, vagy az ODLA (orvosdiagnosztikai laboratóriumi analitika) szakirányt válasszam, és utána munka közben levelezőn csináljam majd meg a vegyész msc-t, és azzal PhD-zak.

Kémiából az elméletet könnyen tanulom, sok dologra még most is emlékszem az iskolából, mivel a kémia egy logikus, könnyen tanulható tárgy számomra, de a számítások nehezen mennek és sokat kellene azokat gyakorolnom, illetve nem érzem valahogy azt, hogy vegyészként ki tudnék teljesedni.

Az orvosbiológus szakkal úgy érzem, ki tudnék teljesedni, mivel taníthatnék esetleg az anatómiai tanszéken anatómiát, ami az orvostudomány egyik nagy alappillére, a tudásom továbbíthatom az új generációnak, így kicsit olyan, mintha én is orvos lennék.

Viszont annak ellenére, hogy érdekel, az anatot nehezebben tanulom, mint a kémiát, mivel sokat kell magolnom, illetve vannak olyan részei, amit kevésbé szeretek és nehezebben megy (pl a szív)

Melyik szakirányt lenne a legcélszerűbb választanom? Melyikkel járnék jobban?

Előre is nagyon köszönöm a segítségeket!



2018. szept. 1. 17:48
 1/1 anonim ***** válasza:
Én a helyedben az orvosbiológus szakirányt választanám, és az írásodból is azt érzem, hogy ezzel szeretnél foglalkozni. Nem tragédia ha nehezebben tanulod, az anatómia pont az a tudományág, ami már nem igen fog nagymértékben változni. Ha valamit sokszor ismételsz, akkor előbb utóbb a fejedbe ragad, ki se lehet szedni onnan, ha ezt képes vagy elsajátítani, akkor nem hiszem, hogy gond lesz az anattal. Sok sikert! :)
2018. szept. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!