Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire éri meg ma tanárnak...

Mennyire éri meg ma tanárnak lenni?

Figyelt kérdés
Bővebb magyarázatokat szeretnék előnyökről és hátrányokról is, főleg tanároktól vagy akinek ilyen rokona van.

2018. szept. 3. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Ha a pénzért csinálnád, akkor nem éri meg sajnos, mert fix bérezésük van. Viszont ha olyan az egyik/mindkét szakod, akkor magánórákkal jól kereshetsz.

Nyelv+valamivel meg akár SSC és hasonló idegennyelvet megkövetelő helyen is dolgozhatsz.

2018. szept. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Estádio de Felchút ***** válasza:
81%

Semennyire.

Sz*r a fizu, sok a degenerált gyerek, meg a raj.

Csak méregrdára, fizetős magániskolábaszabad elmenni, nagy lóvéért. Államit felejtsd el.

2018. szept. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem nyelvtanárnak és/vagy valamilyen természettudományos tárgyat tanító tanárnak simán megéri, magánórákkal kiegészítve a sulis munkát egész jól lehet keresni.

Az meg nem árt, ha kötélből vannak az idegeid.

2018. szept. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Sok meló van, otthon is dolgozhatsz, meg hétvégén is sokszor. A tanárhiány miatt állandóan beosztanak helyettesíteni, meg napközizni, és nem fizetik ki. Egyes szülők folyton járkálnak az igazgatóhoz, meg jelentgetik fel az iskolát, meg a tanárokat, ha vmi nem tetszik nekik. Természettudományos oktatást visszaszorítják, csökkentik a tananyagot, az óraszám már így is nevetségesen alacsony (heti 1,5). Folytassam?


Ma Magyarországon NEM éri meg tanárnak lenni.

2018. szept. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
37%

Én tanári szakon vagyok és sokan mondják hogy elment az eszem. Van benne igazság.

Ellene szól a fizetés, ami tényleg nem sok (szoktunk viccelődni hogyha tanár lesz a párunk is akkor felkopik az állunk), a másik pedig az hogy sok türelem kell hozzá és jó idegrendszer.

Ami nálam egyértelműen mellete szólt az az hogy imádom a két szakomat, és szerintem gyönyörű hivatás. Alig várom hogy taníthassak.

Viszont akiben nincs elszántság, és csak azért akar menni tanárnak hogy "megszivassuk a sok kis kö*göt" akkor az ne vágjon bele a tanáriba.

2018. dec. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy vki ennyire mazochista lenne, hogy csak azért menjen ilyen pályára (4-5 év tanulással), hogy megszívassa a sok kis köcsögöt...
2018. dec. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!