Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri manapság tanárnak lenni?

Megéri manapság tanárnak lenni?

Figyelt kérdés

Nagy döntés előtt állok, és szeretnék tapaszlatokat, tanácsokat hallani.


Előre is köszönöm!! :)



2016. máj. 7. 11:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha így teszed fel a kérdést, hogy megéri-e, akkor biztos, hogy nem éri meg. Tanárnak elhivatottságból megy az ember, nem a pénzért.
2016. máj. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Huszadszorra olvasom a kérdést. Ott kezdődik, hogy neked mitől éri meg egy szakma?
2016. máj. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen...biztos unalmas a kérdés, viszont én is élek a kérdésfeltevés jogával, erre vagyok kíváncsi. :)

Egyébként pedig abszolút nem a pénz motivál, nem azért mennék tanárnak, hanem önmagában a tanítás szeretete miatt.

2016. máj. 7. 11:21
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
De még mindig nem írtad le, hogy most akkor mit is értesz "megéri" alatt.
2016. máj. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Már korábban írtam, hogy nem a pénzre utaltam a kérdésemmel. Szeretnék gyerekekkel foglalkozni, viszont mivel még nem voltam gyakorlaton, nem igazán tudtam magam kipróbálni élesben, nincs tapasztalatom, hogy milyen lehet önmagában a tanítás. Nem nyertem még betekintést a rendszerbe és attól tartok, hogy a kezdeti lelkesedésem alább fog hagyni idővel, ugyanis a felsőbb évesektől azt hallom, hogy nagyon kötött az egész. Sokan megbánták, hogy elkezdték az egészet.
2016. máj. 7. 11:59
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Ha már most, mikor még el se kezdted, attól tartasz, hogy a lelkesedésed alább fog hagyni, akkor az nem lelkesedés, és ne is kezdd el. Minden az ember ellen dolgozik, csak óriási lelkesedés tudja az embert ezen továbbsodorni, ha az nincs, akkor máshol próbálkozz. Létezik még más gyerekes foglalkozás, mondjuk gyerekkönyvtáros, kulturális szervező, múzeumpedagógus.
2016. máj. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, köszönöm a választ! :) A lelkesedésem igyekszem megőrizni, de ahogy minden emberben, bennem is megjelenik a kétely. Vagy mégsem kellene? Lehet, hogy pályát tévesztettem? Remélem, hogy ez nem egy "tünet", hogy rossz úton járok..


Mesélnél a pályáról? :)

2016. máj. 7. 14:41
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

Oké, nem a pénz fontos a munkánál, de akkor mi? Mit vársz ek? Még mindig nem tudom, hogyan lehetne a kérdésedre válaszolni.

A gyakorlat alapján meg ne minősítsünk egyetlen szakmát sem.

2016. máj. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Erősen függ attól, hogy hova kerül az ember: a szabolcsi kisiskola egész más, mint a nagyvárosi elitgimnázium. A politika is összevissza kavar: most éppen erős központosítás van, minden önállóságot elvevő ellenőrzés, óriási megterhelés, mindenféle megfelelési kényszer (elitképzés és lemaradók támogatása, iskolai rendezvények, portfólióírás, szülőkkel kapcsolattartás stb), miközben a mai világban a gyerekek mindenre vágynak, csak arra nem, hogy oktassák őket. Sok helyen a tárgyi feltételek is igen ósdiak, de erről saját tapsztalatodnak is kell lennie.
2016. máj. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kösz -
2018. szept. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!