Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemen mit lehet...

Melyik egyetemen mit lehet tanulni mit jelent?

Figyelt kérdés

2 szakot is néztünk ki neki, de tanácstalanok vagyunk,hogy melyik szakom mit tudd tanulni és a legfontosabb, hogy utána hova tudja el helyezkedni



1.: BCE Társadalomtudományi Kar - CUB Faculty of Social Sciences


Itt mit tanulna és milyen munkát tudna vállali


2.: BME faculty of mehanical engineering


2018. szept. 5. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem magának választ?
2018. szept. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Te ne nézzél ki neki semmit, mert utána mi fogjuk évekig olvasni itt a sipákolását, hogy a szülei valami szar szakra kényszerítették. Rohadtul unalmas, meg már egy ilyenünk van, nem kell még egy.


Különben is, ha nem tudod, mi mit jelent, hogy akarsz választani? Hatelemis...

2018. szept. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mehanical... eszem-fszom megáll. És ti választotok szakot...
2018. szept. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Néztünk ki közösen mert segítséget kért a lányom


Ő választotta de nem tudja melyik szak mit jelent mit lehet tanulni az ő döntése én csak próbálok neki segíteni mint anya..

2018. szept. 5. 20:25
 5/10 A kérdező kommentje:

CUB Faculty of Social Sciences ebből mi nem tudunk meg semmit


Kérem segítsen aki tudja

2018. szept. 5. 20:26
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Keressetek valamo OKJ képzést, amiről azt is tudjátok, hogy mi a fenét jelent. Pl. szakács, betanított hentes, ilyesmi.
2018. szept. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy valaszt ugy szakot, ha azt sem tudja mit jelent?? Rabokott kettore, azt jovanazugy'?
2018. szept. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
De ezek nem is szakok, hanem karok. A karon belül kéne szakot választania, pl. a BCE Társadalomtudományi karán van politikatudomány, szociológia, nemzetközi tanulmányok stb. Ezekből kéne választani valamit, a kar önmagában nem elég.
2018. szept. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A BME egyébként a Gépészmérnöki Kar. Mért nem magyarul kerestek rá a szakokra?
2018. szept. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Menjen fel a felvi.hu-ra, és olvasgassa át a szakleírásokat.


Máskülönben egyrészt nem szakot kellene választani, hanem munkát, amivel az életét el szeretné tölteni, és aztán ahhoz kiválasztani, hogy mi kell. Egyetem, okj, szakma, főiskola, stb.


Másrészt pedig tényleg elgondolkodnék, hogy kell-e ez az egyetem neki. Sok tanulás, 3-4-5 év, sok felesleges megtanulandó anyag, sok buktatópont. Ha valami nem megy, csúszni fog, a motiváció csökken, nagyon sokan hagyják félbe, vagy végzik el túl sok idő alatt. Persze akkor már jobban fogja tudni, hogy mit szeretne, de most is érdemes lenne még egyszer elgondolkozni ezen a dolgon, mert láthatóan valódi cél nem nagyon van. Én is javasolnám, hogy más képzési formát is nézzen meg. (Persze nem feltétlenül a "betanított hentes"-t, ha van egyáltalán ilyen munka)


A kérdésre válaszolva:

BCE Társadalomtudományi Kar - CUB Faculty of Social Sciences

A Budapesti Corvinus Egyetem Társadalomtudományi karának neve magyarul és angolul (CUB=Corvinus University of Budapest). A társadalommal foglalkozó tudományokat oktató szakokat gondozó kar, egy korábbi válaszadó már leírta miket lehet ott tanulni.


A BME Faculty of Mechanical Engineering ezzel szemben a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Karát jelenti. Ez a kar gondozza a gépészmérnöki, mechatronikai mérnöki, energetikai mérnöki és ipari forma- és terméktervező mérnöki képzéseket. Ez az előbbiektől olyan távol van, mint ég és föld. Így már rá tudtok keresni a szakokra, ahol láthatjátok, hogy melyikkel mit tud dolgozni, de szerintem amíg eddig megy a keresgélés, addig tényleg gondoljátok ezt át még egyszer.

2018. szept. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!