Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyes alacsony iskolai végzett...

Egyes alacsony iskolai végzettségű szülők miért nem nézik jó szemmel, ha a gyerekük tovább szeretne tanulni főiskolán/egyetemen?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék általánosítani, mert van olyan ismerősöm, akinek a szülei alacsonyan kvalifikáltak és támogatták, hogy a gyerekük továbbtanuljon.
2015. dec. 26. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk is ellentétesen megy, hogy ha már Ők nem akkor mi igen.

Talán azért, mert nem hiszik, hogy az annyival jobb lenne, jobban örülnének ha dolgoznál, pénzt vinnél haza, a saját lábodra állnál.

2015. dec. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%

Mert hülyék, mert irigyek, mert rossz szülők, mert mert mert...


A legtöbb alacsony képzettségű ismerősöm a lehető legjobbat akarja a gyerekének és támogatja a tanulásban amennyire csak tudja, mivel tisztában vannak vele, hogy milyen a semmiről indulni.

2015. dec. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
Az ilyenekről az a véleményem hogy primitívek. Szegény gyerekeik.
2015. dec. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3%
szia, ne haragudj, de regen mas vilag volt, anyam se tanult tovabb,8 osztalyt vegzett, ment dolgozni altalanos iskola utan!
2015. dec. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

Mert számukra az már mondjuk úgy, nem belátható, túl megfoghatatlan, bizonytalan.

Továbbá: mert ellenkezik a "családi szokással", miszerint minél kevesebbet kell tanulni, és minél hamarabb munkába kell állni.

2015. dec. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
mert sajnos a helyzetukbol fakadoan nem latjak a diploma szuksegesseget.
2015. dec. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
Azért, mert egy butább embernek szülőként mindig nehéz elfogadnia, hogy a gyereke okosabb nála. Úgy érzi, hogy ezzel ő, mint szülő a partvonara szorul. Hogyan mutasson vagy mondjon meg valamit mint szülő a gyerekének, ha az alapból tudja?
2015. dec. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
mert lehet nem fér már bele nekik tovább, hogy anyagilag támogassák a gyereküket
2015. dec. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

attól függ szerintem, miért lettek alacsony végzettségűek. nem biztos, hogy buták, de az sem, hogy nem volt lehetőségük tanulni, pedig okosak. ezt adott személye válogatja.


apám szakmunkásképzőt végzett, mert az apja otthagyta őket és 16 éves korától dolgoznia kellett. később letette az érettségit, és diplomát is szerzett.:)


anyámat faluról nem engedték a tanárai egyetemre jelentkezni, "csak" főiskolára. azóta már 3 MA-t rátett a főiskolai végzettségére felnőtt korában.:)


engem a phd-ig taníttattak, vagyis inkább segítették a tanulásomat, én dolgoztam egyetem mellett, nem nagyon kellett pénzt önteniük belém, csak az első időkben.


mindig azt akarták, hogy jobb életfeltételeim legyenek, mint nekik voltak fiatalon. vittek a régióban külföldre, anya az osztálykirándulásaira is, hogy találkozzam idegen nyelvvel, idegen kultúrákkal és nyitott legyek.


28N

2015. dec. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!