Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatikai továbbtanulásról...

Dominik0627 kérdése:

Informatikai továbbtanulásról ki tud segíteni valaki?

Figyelt kérdés
Az a kérdésem lenne, most vagyok 12. osztályos, rendészeti szakon de nem vettem fel hanem az infót, infóval akarok tovább menni a gimiből, csak nem tudom mire lenne érdemes.. melyik programozói leginkább melyiket hol használják, milyen nehéz el helyezkedni + a fizu érdekelne.. Meg hogy egyáltalán mi kellene hozzá, mert olvastam hogy B2 komplex nyelvvizsga vagy egyenértákű érettségi, egyenértékűnek mit ért? középfokú angol érettségi belefér?
2018. szept. 5. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:

B2 komplexnek az emelt angol felel meg, de arra ráérsz akkor, mikor elvégezted az adott szakot. Mindenesetre célszerű mihamarabb megcsinálni, mert anélkül nem kapsz diplomát. A felvételibe nem szól bele.


Egyetemi képzésről tudok csak nyilatkozni, az inkább matekhangsúlyos, azon többen hasalnak el, mint az infón (egyes helyeken még a fizika is ott van, nem mindenhol). Az infót tökre az alapoktól kezdik, nyilván előny, ha van tapasztalatod, mert nagyon gyorsan haladtok.


A fizu, ha jó szakember vagy, sok. Úgy 350-400-tól kezdődik, külföldön milliós nagyságrendű (itt felhívnám a figyelmet a nyelvtudásra, nem túl kellemes úgy élni egy adott országban, hogy nem beszéled a nyelvüket, de persze, van, aki úgy ment ki melózni a németekhez és úgy keresi meg egy autó árát egy hónap alatt, hogy csak köszönni tudott németül). Állásajánlatokat viszonylag hamar fogsz kapni, az egyetemeket meg szokták keresni a cégek különböző gyakornoki melókkal, de az első 2 évben nem célszerű ráharapni a mézesmadzagra, különben a tanulmányok bánják és sok helyen ki is rúgnak, ha nem szerzel diplomát, hiába mész mondjuk oda dolgozni egyetemistaként.


De ha csak a pénz érdekel, akkor azt mondom, online ásd bele magad az egyik elterjedtebb nyelvbe és tanulj meg programozni normálisan, van elég anyag hozzá ingyen is. Ha tudod a dolgod, felvesznek, ha nem, nem vesznek fel. Sok helyen nézik a papírt, de a tapasztalat azt mutatja, hogy ha tudsz, gond nélkül alkalmaznak anélkül is, természetesen a fizetés így sem rossz.

2018. szept. 6. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2020-tól kötelező a nyelvvizsga a felvételihez is. Valamilyen idegen nyelvből legalább 60%-os emelt értettségit írsz, akkor megkapod a nyelvvizsgát.
2018. szept. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
év végén 3as angolom volt, emelt angol nehézkés .. Most leérettségizek akkor egyetemen le lehet a nyelvvizsgát? ha jól értettem
2018. szept. 6. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!