Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia szak melyik...

Pszichológia szak melyik egyetemen a legjobb?

Figyelt kérdés
Gondolkodtam az ELTE-n a Debrecenin, a Szegedin és Pécsin, csak az ELTE-ről azt olvastam, hogy elég futószalag-szerű a tanítás. Vélemények?
2010. jún. 22. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Anno én is pszichológia szakra szerettem volna menni,és azért erre-arra érdeklődtem.


Nekem akkor azt mondták,hogy az ELTE-n kevésbé hangsúlyos a gyakorlati képzés,és nagyon nyomatják a laboratóriumi dolgokat.

Aki kutatásokkal szeretne foglalkozni,annak ajánlják.


Pázmányról hallottam jókat,ott sok csoportfoglalkozás van,ami már felkészít a páciensekkel való kommunikációra...


Egyébként az is szembeötlő,hogy míg az ELTE-n a pszichológia kar a TTK-hoz tartozik,addig a Pázmányon a bölcsészkarra kell járnod,ha pszichológus szeretnél lenni.


Érdekes dolog ez szerintem,mert a pszichológia azért inkább reál,mint humán tárgy.

2010. jún. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Az ELTE-n a pszichológia egyáltalán nem a TTK-hoz tartozik (nem tudom, te ezt honnan vetted, kedves előző...), hanem egy külön kar, a PPK.

Egyértelműen az ELTE pszichojának van a legnagyobb presztizse, az már más kérdés, hogy nem annyira személyes az oktatás, mint kevésbé elismert egyetemeken (de ez az ELTE minden szakjáról elmondható)

Neked kell tudnod, hogy mi a fontos. Egy eltés diplomának önmagában is értéke van, de nem feltétlenül leszel rosszabb szakember, ha máshol végzed. Szegedet mondanám a második legjobbnak, Debrecent nem igazán ajánlom, Pécsről meg nem tudok nyilatkozni (a jogi kara viszonylag elismert, de hogy a pszicho mennyire... )

2010. jún. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Én nem hinném, hogy az ELTE a legismertebb egyetem! Ez teljesen szak függő, van ami máshol a legjobb, van ami ott. Pszichológiáról nem tudok nyilatkozni, bocs az OFF-ért.
2010. jún. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Anno találtam a neten egy HVG-s pszichológia rangsort, de sajna már nincs fent a neten.

Ez volt a sorrend: Első Károli, második Pázmány és Szeged, harmadik Debrecen és Pécs, utolsó az ELTE.

2010. jún. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm az utolsónak!
2010. jún. 22. 20:51
 6/8 anonim válasza:
74%
ó, igen, az eltések írtak is egy remek módszertani kritikát rá, mert a tesztek marhára nem azt mérték, amiről a cikk szólt... [tényleg nem, nem az eltéért lobbizok.]
2011. márc. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%
Annyira vicces, ez az ELTE-védés. Mint a beragadt magnószalag :P
2012. febr. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a Károli. Évek óta ott van az ország legjobb pszichológiai szakja,gyakorlatias,színvonalas, és igen ismert professzorok/professzor asszonyok tanítanak ott (pl. Bagdy Emőke) és nem mellesleg pszichológia terén továbbra is a KRE-s diploma a legértékesebb. Azután jön a Szegedi Egyetem, majd Debrecen és Pécs. Mindez nem egy szubjektív vélemény hanem a statisztikák besorolások alapján írom.
2015. okt. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!