Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jól sikerült magyar BA pszicho...

Jól sikerült magyar BA pszichológia diplomával mekkora eséllyel lehet kijutni külfödi nagyon jó egyetemek MA képzéseire?

Figyelt kérdés
2018. szept. 7. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:
25%
17,31%
2018. szept. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sok helyen nem a diplomát nézik, hanem az összes tárgyadat, vagy a felmutatható eredményeidet (pl. kutatócsoport, publikáció, más szakmai tevékenység). Meg ugye kinek mi számít nagyon jó külföldi egyetemnek? Tőlünk mentek páran külföldi mesterképzésre, utánanéztek maguknak a felvételi eljárásnak, aztán jelentkeztek.
2018. szept. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A bécsi egyetemre ment valaki tovább MA-ra tőlünk annak idején.Nem tudom, hogy mik voltak az esélyei, meg kell nézned egyesével a felvételi követelményeket minden számodra szóba jöhető egyetemnél.


[link]

2018. szept. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Angliában például az egyetemeken az a felvételi követelmény, hogy legyen az adott területen egy BA/BSc diplomád. A gyengébb helyeken az a lényeg, hogy csak meglegyen, de jobb egyetemeken például meg van szabva, hogy 2:1 uper second class eredménnyel vesznek fel minimum. Ez 66-69%-ot jelent. Valamelyik nap néztem, ha ezt megkapom BSc-n infóból, akkor pont ez a követelménye az Oxford-i egyetem MSc szakára. (Csak én kint is tanulok.) De ha nincs kb 70%-os a diplomád, akkor is van bőven választék más egyetemeken is, akár 40-50%-osokkal is jó helyre lehet kerülni.


Szóval csak egy BA/BSc kell az adott területen ami megvan, már csak angol vizsga kell. (Vagy függ attól hova mész, melyik ország.)

Angliában például van ahol elég a közép, de a legtöbb esetben jobb egyetemeken elvárt a felsőfok.

2018. okt. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!